Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tapasztaltátok már, hogy a...

Tapasztaltátok már, hogy a haldokló növények erőre kapnak, ha már érzik, hogy nem kellenek?

Figyelt kérdés
Van egy barackfánk, ami évek óta nem termett, és betegeskedik. Mivel a lombja is csúnya, így ki akartam vágni. Tavasszal álltunk a fa mellett, néztük, mondtam, hogy ősszel kivágom, semmi haszna. Erre ebben az évben 2 erős új hajtást hozott, és 7-8 óriási barack termett rajta. Tök jó :D
2011. aug. 21. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen én is ezt szoktam csinálni.Megfenyegetem,hogy ki lesz vágva,Valahogy mindig összeszedik magukat:-))
2011. aug. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

A pánik csodákra képes.

Én még a baltát is nekitámasztottam éjszakára. Reggelre virágbaborult, pedig ez karácsonykor történt...

2011. aug. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a hibiszkusz játszotta el: irdatlanul megkopaszodott, az ágak végén volt egy-egy beteg levél, meg néhány virág. A virágok lehullottak, vagy 1-2 elnyílt és így maradt egész télen. Már meg is beszéltük, hogy kidobjuk és egy újat teszünk a helyére tavasszal, erre elkezdte hozni a leveleket, meg a virágokat :D Azóta is gyönyörű.
2011. aug. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A barackfára jellemző, hogy nem terem minden évben. Nem s tudom miért, elfelejtettem, Bálint gazda írt erről valamit....


Mindenesetre amig nincs full kiszáradva, bármi lehet...

2011. aug. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is van egy barack fám,évek óta nem hozott termést,1-2 éve már ki akartuk vágni.Csak a némi árnyék miatt hagytuk még amit adott.Most meg kikupálódott,és baracok is vannak rajta.Szobanövényem is van ilyen,olyan satnya volt hogy mondom kidobom majd a tél előtt ne foglalja nekem a helyet.Hát az 1-2 hét múlva olyan szép lett hogy csak na!Állítólag a növények nagyon magas fokon érzékelnek,és nem hogy fájdalom érzékük,de még rettegés érzésük is van ha csak felé nyúlsz az ollóval.Lehet hogy van benne valami.
2011. aug. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!