Kezdőoldal » Otthon » Kert » A leánderem levelei elkezdtek...

A leánderem levelei elkezdtek sárgulni. Vajon mi lehet a baj vele?

Figyelt kérdés
A cserepet kivittem tavasszal a kertünkbe, beástam a földbe. Gyönyörűen fejlődött, de most néhány napja hirtelen sok levele megsárgult. Kapott vizet.
2011. aug. 26. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sok vizet kapott. spanyol orszag tele van vele ,az utszelek a parkok es a legnagyobb szarazsagban es hosegben is gonyoruek es ontjak a viragokat!
2011. aug. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

- tápoldatozd is, mert a virágzáshoz rengeteg energiára van szüksége

- rendszeresen öntözd, de ne kapjon túl sok vizet. Minden növényt megvisel, ha egyszer nyakig tocsog, aztán meg kopogósra szárad a földje a következő locsolásig. Szóval egyenletesen, de - mivel leanderről van szó - mértékletesen locsold

- nézd meg a levelek fonákját, nincs-e rajtuk valamilyen kártevő

2011. aug. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsokat.

A levélfonákon nem tűnt föl semmi különös, tehát valószínűleg tényleg a locsolással van gond.

Közben valakitől azt is hallottam, hogy alulról kell inkább locsolni a cserepes növényt. A cserép köré vájtam egy bemélyedést, és ezután csak azon keresztül fogom locsolni.

Remélem, hogy sikerül megőriznem a növény szépségét.

2011. aug. 30. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!