Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most kaptam egy cserepes Aloe...

Most kaptam egy cserepes Aloe Vera növényt, de nem nagyon tudom hogy hogyan kell ápolni stb. Mondanátok pár tippet?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 15:25
 1/8 anonim válasza:
100%
Nekünk a fürdőszobában lakik egy aloe vera, nagyon szereti azt a párás meleg levegőt, amikor fürdünk... Nő, mint egy bolondgomba, már nagyon nagy! Ezen kívül van a fürdőben egy nagy ablak is, így fényt is kap. Ha meg tudod ezt a két dolgot oldani neki, szerintem ellesz :)
2011. aug. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. aug. 29. 15:42
 3/8 anonim ***** válasza:
2011. aug. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szívesen!
2011. aug. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Tényleg szeret a fürdőben? Mert akkor én is átteszem oda. Nálunk nagyon sok aloe van, de néha nagyon szenvednek a melegben a nappali ablakában. A fürdőben is van egy nagy, fényes ablak, ahova reggelente süt be a nap. :) lehet beteszek néhány cseréppel oda is. :)
2011. aug. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én még nem tettem be a fürdőbe, most raktam rá az asztalra pont jól süt oda a nap. Nem tűző nap , de mégis kap egy kis fényt. Locsolni szerintetek mennyire szabad?
2011. aug. 31. 11:46
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Az enyém télen az ablakban van, nyáron a szabadban szűrt fényben ( fa alatt ),de nem kell feltétlenül kitenni.Nyáron 1 , télen 2-3 hetente öntözöm, néha csak lespriccelem egy kis hólével, esővízzel, akváriumvízzel, mikor mi van kéznél.:D Tápozni nem szoktam, de minden tavasszal a fele földjét kicserélem amikor ritkítom.Én , virágföld és 2-3 mm szemcsenagyságú folyami sóder ( esetleg perlit ) és homok keverékben tartom.Lényeges, hogy valamivel lazítsd a talaj szerkezetét és biztosítsd a jó vízáteresztést.Pangó vízben hamar tönkremegy.Páradús légtérben pl akvárium mellet, fürdőszobában, még kevesebbet öntözd.A legtöbb növény, a túlöntözés áldozata lesz.
2011. szept. 4. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Akkor csak heti 1x locsolom. Ment mindenkinek a zöld :D
2011. szept. 4. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!