Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tudom a legtovább...

Hogyan tudom a legtovább életben tartani a páromtól kapott vörös rózsa szálat? Vázában sima vízzel 2-3 nap alatt meghal. Van valami praktikája ennek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Önts a vízbe formalint, elvileg akkor megtartja a formáját sokáig. De még nem próbáltam, csak hallottam róla. És ha jól csinálod, akkor úgy felszívja, hogy megmarad a formája véglegesen.
2011. aug. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

3 nap vagy 6 nap vázában... szinte mindegy...


Helyedben nem is tenném vízbe, vagy max 1 napra, utána megszárítanám, mielőtt még megrohad a szára.


Egyébként úgy tudom, a tápoldat, amit szobanövények öntözővizébe tesznek, az vágott virágra is hat, tovább bírja. De csak 1-2 csepp kell, különben "szétégeti".

2011. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
inkább szárítsd meg ;) egyik barátnőm egy óriási padlóvázában gyűjti a párjától kapott rózsákat. nagyon szépen mutatnak a megszáradt rózsaszálak így :)
2011. aug. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 bix válasza:

(és iszonyat módon ráül a por:D)


formalint se javasolnék, olyan szaga van hogy pusztulat...

exem egy minimál konyhasót tett a vázába, az is jó volt, de tápból egy két csepp is tökéletes

2011. aug. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1-2 nap vizben,majd száritsd ki


én is gyűjtöm őket,hatalmas vázában van elég sok,jól mutatnak


aki pedig a port irta...hajra való sprém van,azzal lefújom párhavonta,és nem látszik a por

2011. aug. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Szerintem is szárítsd ki inkább, fejjel lefelé akaszd ki valahová és úgy szárítsd, különben lekonyul a virág és úgy szárad meg.
2011. aug. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ebben hónapokig eláll:

[link]

2011. aug. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szerintem a legegyszerűbb fejjel lefele fel lógatni és kiszárítani. Az évekig megmarad.
2011. szept. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!