Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell mogyorófát ültetni...

Hogy kell mogyorófát ültetni a terméséből?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
A termésből vagy lesz fa,vagy nem. De ha egy mogyoróvesszőt ledugsz a földbe,az pár hónap alatt kigyökerezik.
2011. szept. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha "elülteted" a mogyorót nagyon nagy valószínűséggel tavasszal kihajt! Ha kihajtott akkor locsold, locsold, mert nagyon szereti a vizet! Ha idővel több hajtást is hozna alúról, akkor csak egyet hagyjál meg amit kikarrózol.


Ha nagyot hajtott akkor alúról fel lehet kopaszítani, illtve az új hajtásokat le kell vágni, mert ha nem vágjuk le akkor bokor lesz belőle!


Nekem így van 1 fám, és 3 bokrom. Az idén 3 éve, hogy ültettem, és most ettünk róluk először!


Jó kertészkedést!

2011. szept. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
de ezer hogy kihajt ha a mogyorót elültetem?
2011. szept. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

50-50%, hogy kihajt! Vagy igen vagy nem! Nekem a lepotyogott mogyorókból hajtottak a bokrok, és a fám.


Diófám is lepottyant dióból van, és gyönyörű!



Próbáld ki az a legegyszerűbb! A hejedben egyszerre többet tennék a földbe, de ne túl méjre, és megtörni nem szabad!

2011. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Velem érdekes dolog történt kiskoromban, úgy tizenpár éve, mikor kint játszottam az udvaron, bele-ejtettem egy mogyorót (gyanítom hogy héjastul) a ház körüli vízelvezető csatornába. Ebbe ugye mindig vizes föld volt, és gondolom ez az oka, hogy jópár év múlva észrevettük hogy egy mogyoróbokor nő a rács alatt :) Sajna már nincs meg, tavaly kivágtuk, mert túl nagyra nőtt :) Kb 4 méter magas volt már, és nem fért el ahova át lett ültetve. Mi ebből a tanulság? Dobj pár mogyorót az árokba, és várj pár évet
2011. szept. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!