Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen márkájú fűnyírót...

Milyen márkájú fűnyírót vegyek? Melyik jobb a motoros fűnyíró, vagy az önjáró motoros fűnyíró?

Figyelt kérdés
Tapasztalataitok fűnyírókkal kapcsolatban? Tudnátok megbízható márkákat javasolni? 800 öl nagyságú telkünk van, és az első fele parkosítva van. Eddig itt elektromos fűnyíróval vágtuk a füvet, de most szeretnénk lecserélni, csak nem tudjuk, hogy melyiket érdemes megvenni. Én úgy gondolom, hogy azért nem olyan könnyű vágni a füvet egy önjáróval sem, mert párom teljesen meg van róla győződve, hogy az a legjobb, és legkönnyebb.Nekem az az érzésem, hogy ő abban a hiszemben él, hogy az a gép majd ő helyette fog dolgozni! Nézegetve az ágakat, nos árban mindenképpen a csillagos eget veri az önjáró. Mik a tapasztalataitok? Tényleg annyira jó, hogy megéri ezt a drágább gépet megvenni, vagy inkább vegyünk olcsóbban egy jobb minőségű (márkásabb, pl: boss vagy stihl) fűnyírót? Melyiket válasszuk? Tapasztalatokat várok. Kérlek írjatok fűnyírókról!
2009. ápr. 23. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én önjáró benzinmotoros gépet használok.

Volt elektromos is, az csendes, keveset fogyaszt, könnyű, jóval kisebb, mint a benzines, ezért könnyebb vele manőverezni a bokrok és fák között. Hátránya, hogy tolni kell, és közben még figyelni a hosszabbítót, hogy el ne vágjam.

A benzines jóval nehezebb, ezért a tologatós változat akkor jó, ha teljesen sík a terület. Az önjáró se megy el mindenütt, de jóval könnyebb feltolni pl. a domboldalon. A benzines hátránya, hogy hangos, karbantartás igényes, figyelni kell az olajszintet, gyakran tisztítani a légszűrőt, mert különben tönkre megy. Viszont a madaras áruházlánc szórólapján most láttam már 40000 ft-ért is. Bár az ár nem mindig áll egyenes arányban a minőséggel, de az igazán jók tényleg 100 e ft körül járnak. Nekem egy Brigg's motoros van még osztrák lomiból, megvan talán 10 éves is, de még mindig egy rántásra indul.

2009. ápr. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Akkor valóban érdemesebb megvenni egy drágább önjárót. De ha van valakinek más tapasztalat kérem írja le!

Eddig boss elektromos fűnyírónk volt, de férjem már megbánta, hogy megvette, mert elég beankétezni az udvart, mikor vágjuk! És macera állandóan a kis tartályát borítgatni! Szóval most le szeretné cserélni egy jobbra. Sokat kell lavírozni a tuják között, de legalább ott sík a talaj...

2009. ápr. 24. 08:12
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

A kert méretétől függ, hogy melyiket használd.

Ha nagy a nyírandó felület érdemesebb az önjáró, mert sokkal gyorsabban le lehet vele nyírni a füvet. (Focipálya méret.) De ha mint írod, hogy a tuják alatt is nyírod akkor sajnos marad a kézi, mert a nagy gép nem tud bejutni alájuk. (Lehet két gépet is használni. Damilos kézi is jó, de akkor még külön össze kell gyüjteni a levágott füvet.)

2009. ápr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most parkosítottunk, még kicsik a fák nagyon, csak acera az 50m-es hosszíbbítóval lavírozni közöttük. Itt a erület elég síma. Kb egy fél kézilabda pálya nagyságú. A ház elött meg ennek a fele...Plusz a kapubejáró, meg az árok. De ide most szeretnénk venni egy fükaszát. Na és persze a hátsó udvarra, mert ott aztán van fű rendesen!És elég vacaka talaj, nem egyenes. Előző tulajdonos sok kb 50-60 cm mélyen apró murva köveket hordatott bele, hogy traktorokkal, nehéz munkagépekkel be lehessen állni a magtárba, de már nem ezt a célt szolgálja ez a kis terület. Itt már csak a rotink, mert az amerikai staffordshire terrierünk vette bírtokba ezt a részt. Ezért ide mindenképpen egy fűkasza kell. (semmi nem terem meg ezen a területen csak a gaz...)
2009. ápr. 24. 13:13
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már meg lett említve a damilos gép:

Én úgy szoktam csinálni, hogy először a sarkokban, szegélyek mellett, fák körül lenyírom a damilossal, és csak utána esek neki az önjáróval! Így nem kell söprögetni, mert a fűnyíró összeszedi.

-első voltam-

2009. ápr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! akkor úgy néz ki eddig, hogy íz önjáró az amelyik jobban megéri. Köszönöm a válaszaitokat! Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!

Üdv: Kócos Barby

2009. ápr. 24. 21:16
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudnál mondani még pár dolgot, pozitívumot az önjáróról?
2009. ápr. 24. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!