Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszéd kutyája átjár a...

A szomszéd kutyája átjár a kertembe. Mit tehetek meg ellene?

Figyelt kérdés
Társasházban, közös udvar/járda, és kizárólagos használatra körbekeríthető kertrészek vannak. Én körbekerítettem a sajátomat, mert kisgyerek van. Ott vannak a játékok, veteményes, medence, bicikli is. A kerítés NEM kutya ellen épült, később vett a szomszéd egy kutyát, és átfér alatta. Kiharapja a labdád, odapiszkít. A gazdája dolga volna megakadályozni, igaz? Ha rajtakapom, agyonverhetem egy lapáttal? :)
2011. szept. 19. 08:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Azért ne verd agyon, de elkergetheted. Egyébként ez a gazdi dolga először vele beszéld meg, ha ez nem hat akkor valamit csinálj te a kerítéssel mert csak akkor szűnik meg a probléma akár a te dolgod akár nem. Sajnos ez van.
2011. szept. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Ha a szomszédnak nincs esze,legalább neked legyen már! Nem a kutyára kell haragudni,ő nem tudja,hogy nem szabad átjárni a másik udvarrészbe,mert az másé,mi az hogy agyonvered egy lapáttal?

A gazdájára haragudhatsz,hogy nem jut el az agyáig a probléma. Tudod szóból ért az ember, vele kell beszélni,hogy mi a helyzet. Ha nem tesz semmit,akkor kénytelen leszel Te megcsinálni azt a kerítést.

2011. szept. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

A szomszédot? Persze, csak utána sokat kell a börtönben ücsörögni. Tényleg a gazdával beszéld meg.


Mellesleg nézd meg a társasház szerződésében, hogy a kert az milyen tulajdon, mert ha ott közösként/osztatlanként szerepel, akkor hiába az elkerítés, a kutya jogosan van a gazdája tulajdonán.

2011. szept. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Ha a kutyát agyonvered 2-5 év.

Miért kéne agyonverni? Ha nem akarod,hogy bemenjen egyezz mega szomszéddal, közösen tegyetek egy kiegészítő rácsot a kerítés aljára. és nincs probléma.

(Mondjuk arról is megvan a véleményem akinek az jut eszébe,hogy agyonverjen egy kutyát. IQnihil)

2011. szept. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nyilván nem fogom agyonverni egyiket sem, de nevelő szándékkal szeretném megsuhintani a kutyát, mivel a szomszéd nem neveli, és így nem érzi, mi az ő területe. A gazdával már többször próbáltam beszélni, szerinte ha az én kerítésem, az én dolgom (idióta alkoholista...)
2011. szept. 19. 08:55
 6/24 A kérdező kommentje:
Ja, jogilak az a kertrész az osztatlan közös tulajdonból kizárólagos használatra általam és csak általam körbekeríthető terület.
2011. szept. 19. 08:56
 7/24 anonim ***** válasza:
45%

ha csak általad körbekeríthető, akkor a te dolgod a kerítés. Ha nem akarod,hogy bejöjjön a kutya akkor csinálj olyan kerítést, amin nem fér be.

Ha házadlenne,akkor is a te dolgod lenne a kerytés, én se sírhatok,hogyha egy kutya bejönne,mert szar a kerítésem.

2011. szept. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Mellesleg nagy állatbarát vagyok, 13 évig volt kutyám, de ha egy állat miatt a 3 éves fiam 1 haja szála is megörbül, szemrebbenés nélkül puszítom ki. Szerintem ezt minden szülő megérti.
2011. szept. 19. 09:02
 9/24 anonim ***** válasza:
30%
Figyelj,3 gyerekem van és 4 kutyám. Nem értem meg.
2011. szept. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Az a te kutyád. Ha másé kapná meg a gyerekedet, akkor megsimogatnád a buksiát, hogy milyen cuki?
2011. szept. 19. 09:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!