Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol lehet kapni Szentendre,...

Sancinet kérdése:

Hol lehet kapni Szentendre, Budapest környékén Sarpomira vetőburgonyát?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha biztosra akarsz menni, érdemes leutazni Zircre a nemesítőhöz (borzavári u.29).

Én most vettem szemet egy új, fajtaoltalmat kapott magyar nemesítésű fajtára: Ila nevet viseli. Egy Nyíregyháza melleti nemesítő munkája.

2011. szept. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok :) Javaslom nézd végig a Burgonya terméktanács fajtalistáját: [link]
2011. szept. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,megnézem az ajánlott oldalt.
2011. szept. 26. 10:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Épp most váltottama nemesítővel levelet és azt írja, hogy az Ila mellé jövőre felkerül egy másik fajta az ABA. Ezt csak lombtrágyázni elég lesz, és képes lesz megvédeni magát sok gombás betegséggel szemben. Az ila árképzését jövő hétre igérte.
2011. szept. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem az általad ajánlott honlapot,megtaláltam az ila burgonyát,és elnyerte a tetszésünket,mind külalak,mind tulajdonságai tekintetében.Ha megtudsz egyéb részleteket a nemesítötől,és van kedved megosztani velem,szívesen elolvasnám.Mégegyszer köszönöm az informáciokat.
2011. szept. 28. 07:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Kértem a nemesítőt, hogy ajánljon lombtrágyát a fajtához.

A Sergomil L-60 és a Plantafosz rezet mondta. Utánajártam egy kicsit és kiderült, hogy másik azonnal felszívódó rezes lombtrágya nem kapható még :o .Másik érdekesség a löttyök ára :D Dupla annyiba kerül az egyik, mint a másik. A Plantafosz réz 1500 Ft/l, és 3000 a másik.

2011. okt. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat.
2011. okt. 5. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!