Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az jó a kaktuszomnak, ha...

Az jó a kaktuszomnak, ha olyan spriccelővel lespriccelem vízzel?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 18:09
 1/6 dirtboy ***** válasza:
45%
ha a szabadban van és süti a nap akkor nem tesz jó,bent a házban szerintem nem lesz tőle baja de felesleges,elég a kaktusz földjét locsolni.
2011. szept. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Két fajta kaktusz van,sivatagi és erdei.

A sivatagi kaktuszok nem szeretik a spriccelést,a vizet is módjával.A napot ,a szárazságot viszont nagyon.Ezért sivatagi kaktuszok.

2011. szept. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt lefelejtettem:

[link]

[link]

2011. szept. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
46%
Hát, a fene se tudja, van ahol azt írják, hogy jót tesz, van ahol kifejezetten tiltják.Lehet, hogy ez tényleg a fajtájától függ.Az enyémeket több éve spriccelem esővízzel,lágyított akváriumvízzel, ugyan úgy kapnak belőle, mint a többi növényeim.Nyáron a sziklakertben vannak, félárnyékban, ott is néha kapnak esőt, én még nem vettem észre, hogy károsítaná őket, szépen lepereg róluk a víz gyökerekhez.Minden esetre, ne csapi vízzel spricceld a növényeidet.
2011. szept. 23. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én évente egy-kétszer le szoktam róluk mosni a port. Semmi bajuk nem lesz tőle, de arra figyelj, hogy minél hamarabb megszáradjanak, mert különben rothadásnak indulhatnak.

Napi szinten azonban sem javaslom.

2011. szept. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem rengeteg különböző kaktuszom van - nem ismerem mindnek a fajtáját, de nyáron kinn tartom őket a viszonylag fedett teraszon, esetleg a tűző napon az ablakpárkányon. Szerintem a legtöbb sivatagi és az tény, hogy a sivatagban a legnagyobb a napi hőingás a Földön. Nappal az utolsó csepp víz is elpárolog, éjszaka fagyok is előfordulnak. Mi darabolja a leghatékonyabban a köveket? Pont ez az éghajlat. A lecsapódott pára beszivárog a repedésekbe és este megfagy, szóval gondolom a kaktuszokra is jut belőle. Vagyis visszakanyarodva az eredeti témához, májustól szeptemberig minden nap késő délután végigpermetezem őket sima, langyos csapvízzel. Nagyon hálásak, sokat nőnek és közel negyven új jövevény lett idén tavaszra, tehát szerintem semmiképpen sem káros számukra.
2012. ápr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!