Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor érik meg a sütőtököm?

Mikor érik meg a sütőtököm?

Figyelt kérdés
Idén először vetettem sütőtököt. Elég sok lesz, csak nem túl nagyok, és még a fele zöld.De félek, ha jönnek a hideg reggelek megfagynak. Mikor érdemes leszedni? Várjak még az összes besárgul?
2011. szept. 25. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Besárgul? Az milyen sütőtök? Nekem a sütőtök az a nagy kerek, ami kívül ilyen szürkés. Olyanunk volt régen rengeteg. 20 kiló fölöttiekre is megnőttek és nagyon finomak voltak. Erre azt szokták mondani, hogy akkor jó, ha már megcsípte a dér. Azaz lassan, talán pár hét múlva már teljesen jó lesz.


Az a másik, amit újabban árulnak, az a "sonkatök", aminek ilyen hosszúkás alakja van, arról nincs tapasztalatom.

2011. szept. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a körtetök,sonkatök, a hokkaidó azokat nem kell,nem szabad érlelni, lehet enni ahogy megveszed. (mindegy milyen a színe)ha sokat vársz megrohad.

A klasszikus sütőtököt is lehet enni lassan

2011. szept. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én ezt termesztem már évek óta: [link]

(nálunk tamburatök néven fut)

Már leszedtem őket, bár néhánynak még kicsit zöld egyik fele. Ilyenkor azt csinálom, hogy nap közben kiteszem őket a napsütésre, éjszakára meg zárt helyre teszem őket, hogy ne fázzanak meg.

Sokáig eláll télen, csak egy jó, nem túl hideg, száraz helyre van szüksége.

2011. szept. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, erre én is kíváncsi lennék..Vettem két egyforma sütőtököt, az egyik finom édes, a másik íztelen. Honnan tudom megállapítani, hogy édes-e, vagyis érett-e?
2011. szept. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, h akkor jó, ha már megcsípi a dér.
2011. szept. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én tököm későn lett elvetve (kb. májusban, szabadöldbe vetettem csak a magot), elvileg olyanná kéne érnie, amilyen képet itt már belinkelt valaki. Gyakorlatilag addig tuti nem fog eljutni, de nem baj, tökfőzeléket félig éretten is lehet belőle főzni, és mi azt is nagyon szeretjük.
2011. szept. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tökfőzeléket sütőtökből?! Én erről még nem hallottam. Mi csak a rendes főző tökből szoktunk főzeléket csinálni kaporral.


08:16, nem ugyan ezt írtam én is?

2011. szept. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Tökfőzeléket sütőtökből?! Én erről még nem hallottam."

Mi se :) Csak hát volt egy éretlen (épp csak egy ici-picit édes) tökünk, és megpróbáltuk. Bevált, finom lett a tökfőzelék. Mondjuk érdekes színe lett, mert a tök húsa már kezdett besárgulni, csak ízetlen volt még.

2011. szept. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor az enyém "sonkatök", pont így néz ki ahogy a képen. Igaz több félét is vetettem, magról is, az is kezd sárgulni már. Szóval érdemes nemsokára leszedni? Akkor egy pár napot várok még, és "szüretelek" :)

Még egyszer köszi az infókat! Szép napot mindenkinek!

2011. szept. 27. 17:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Felesleges elkapkodni a szedést, mert nem lesz elálló.

A tövén semmi baja nem lesz, -2-3 fokot kibír. Mi akkor szoktuk szedni a végét, amikor elfagy a levele az első talajmenti fagyokban. Még a zöldek is beérnek leszedés után, de nem lesznek túl édesek.

A sárgákat le lehet szedni már éppen, de csak ha van hideg, száraz tárolóhelyed.

2011. szept. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!