Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van olyan növény ami 100%...

Van olyan növény ami 100% homokban megél?

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 15:21
 1/10 anonim válasza:
Nem hiszem hogy van olyan növény ami homokkal táplálkozik.
2011. szept. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kaktusz.
2011. szept. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Akácfa. De a legtöbb kerti növény megél,csak nagyon sokat kell locsolnod.
2011. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
de ha locsolod akkor már nem 100% ig homokban él
2011. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
homoktövis,kaktusz...de locsolni kell
2011. szept. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vannak pionír növények, amik a homokon is megélnek, és termelnek annyi szerves anyagot, hogy utánuk már más is megmarad (és így tovább, ez egy ilyen természetes talajjavító folyamat, kb. 7. osztályban tanultuk bioszból).


Amúgy nálunk kinézetre tiszta homok a talaj, de azért egy csomó minden elég jól megél rajta. Persze komposztálunk is szorgosan, így az ágyásokban fel tudjuk javítani a talajt.

2011. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Valahonnan hoztam tiszta homokot, és abba szeretnék valami szépet átlátszó üvegedénybe.
2011. szept. 26. 20:16
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Vízkultúrában majdnem minden növény nevelhető, itt a talajnak gyakorlatilag csak a támasztó szerep jut.Sokfajta un, steril anyag létezik, pl perlit, habkő,zeolit,kvarc, vagy mosott ( savazott ) folyami homok,sóder, égetett agyaggolyó,kerámia,habszivacs, üveggranulátum, esetleg ezek keverékei. Ezek az anyagok, tisztítottak, jó vízáteresztő képességűek és nem tartalmaznak kioldódó vegyi anyagokat.A növény tápanyagpótlását,kizárólag az öntözővízhez kevert tápsók biztosítják.Annyi a dolgod, hogy csinálsz egy savpróbát, (mert azért a mosott homok is tartalmazhat meszet) és utána a növény igényeinek megfelelő tápanyagokat az öntözővízhez kevered.Én pl a vízipálmámat nevelem zeolit, perlit, keverékben.
2011. szept. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem nagyszemű természetes homokkő örleményem van.
2011. szept. 27. 08:34
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát ezzel az a gond, jobban mondva nem gond, csak mivel üledékes kőzet, bármit tartalmazhat.Mint már írtam a mésztartalmát savval ellenőrizheted és kioldhatod, de a többi anyagot házilag nem igen lehet kioldani belőle, sőt az sem biztos, hogy ki kell e egyáltalán. Mivel nem tudjuk, hogy mit tartalmaz, sajna csak a szerencse dönti el, hogy a választott növénynek megfelel e.Egy biztos, táptalajhoz keverve kitűnő vízáteresztő virágföldet kapsz,ami vagy savas, vagy meszes.:D Szerintem, ellenőrizd a mésztartalmát és az eredménynek megfelelően, ültess bele növényt.Sok szerencsét.
2011. szept. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!