Kezdőoldal » Otthon » Kert » Átültettem a virágaimat pár...

Átültettem a virágaimat pár hete, nem tudom már milyen virágföldet vettem, de azt vettem észre hogy mindegyikből gomba nő ki? (kis fejű, vékony szárú) Hogy tüntessem el? Okozhat valami kárt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 08:33
 1/5 hell-ikon ***** válasza:

Valami jófajta kis komposzt lehetett sok-sok szerves (és korhadék) anyaggal.... vagy letermett gombakomposzt. Ez utóbbi alatt azt kell érteni, hogy bár teremhet még gombát, de közel sem annyit amennyiért a termesztőnek megérte volna tovább tartania. Ilyenkor általában elszokták adni vagy maguk komposztálják tovább.


Ha nagyon zavar akkor szedd csak egyszerűen őket az öntözést meg mérsékeld kissé és akkor nem lesz gond a gombával. A növénynek ezek a kalapos gombák nem szoktak ártani.


A gomba beazonosítását nem vállalom, nem értek hozzájuk, de a biztonság kedvvért ne felejts el kezet mosni, miután hozzá értél.

2011. okt. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hell-ikon ***** válasza:

*szedd csak

+ki

2011. okt. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, kiszedegettem, meg ilyen fekete lé van némelyik kalapján, elég undi. Leszórtam kávézaccal, azt hallottam jót tesz a virágföldnek, háát remélem nem ártok nekik vele, mert most nagyon virítanak, az egyik még virágozni is elkezdett, pedig 3 éve van meg, és sose csinált ilyet.
2011. okt. 10. 16:41
 4/5 hell-ikon ***** válasza:

a kávézacctól penészedni fog, figyelj erre oda.

Lehet, hogy tinta gomba volt, így leírás után annak tűnik, de mérget nem vennék rá.

2011. okt. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én a Penny-ben vettem ilyen földet 20kg-os kiszerelésben.Az enyémben is voltak kis gombák,kihuzigáltam őket.
2011. okt. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!