Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ifjonc kaktuszok átültetését...

Sbella17 kérdése:

Ifjonc kaktuszok átültetését mikor lehet?

Figyelt kérdés

Vettem pici kaktuszokat, és megkérdeztem hogy most átültethetem-e abba a cserépbe őket amibe szántam. A nemesítő azt ajánlotta inkább áprilisban.

Lesz valamilyen hatással a növény téli pihenésére ha most mégis átültetem őket???


2011. okt. 9. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha most ülteted át öket, akkor nagy valószinüséggel elrohadnak.

A kaktuszok igen sokáig jól megvannak kis cserépben is, mindenképpen várj az átültetéssel tavaszig.

2011. okt. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha rendes körülmények között, azaz hidegen és csontszárazon telelteted őket, akkor nincs jelentősége, hogy mekkora edényben vannak.

Viszont ha nincs tökéletes telelőhelyed, sem gyakorlatod, akkor jobb lesz tavasszal. Általában amiben árulják őket, az a cserép szükség esetén még egy egész évig elég.

2011. okt. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Karácsonyi kaktusz sarját és a medvetalp kaktusz sarját tavaly október végén ültettem el, és nagyot nőttek az elmúlt évben, szóval szerintem nem káros.
2011. okt. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Igazából nem egyesével akarom őket átültetni hanem az 5 kicsit egy nagyba beültetni, azaz egy kaktusztálat készíteni.

És az első kommentelőnek:ki azért csak nem rohadna, legfeljebb nem fejlődik úgy a következő évben, nem?

2011. okt. 9. 23:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Az elsö vagyok: ha túl nagy a földje, akkor télen nagyon könnyen elrohadnak. Ha csak az optika miatt akarod, akkor most tedd öket cserepestöl a nagyobb tálba és a kötét töltsd fel homokkal vagy/és kavicsokkal, úgy jól mutat, és mégsem kell megbolygatni.

Az egyik elözö válaszolónak meg üzenem, hogy a karácsonyi kaktusz és társai nem ugyanaz a kategória, azok epifiták, nem szárazságtürö fajok, ezért azokat máshogy lehet átültetni.

2011. okt. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi a magyarázatot :) és akkor az is igaz hogy egész télen a pihenési idejében nem kell locsolni őket? majd csak márciustól fokozatosan locsolgatni? Ezt olvastam az egyik kaktuszfórumon
2011. okt. 11. 10:27
 7/11 A kérdező kommentje:
Jah és az 5ből az egyik most épp virágzik, azt sem kell?
2011. okt. 11. 10:27
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha hüvös helyen tudod teleltetni, akkor tényleg nem kell egyáltalán locsolni (söt nem is szabad), és tavasszal is elöször csak majdnem cseppenként szabad elkezdeni.

Ha fütött lakásban tartod, akkor feltétlen az ablakba tedd, és havonta egyszer öntözd meg, de csak óvatosan, ne áraszd el.

2011. okt. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez érvényes a virágzó kaktuszra is.
2011. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot :)
2011. okt. 11. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!