Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szobanövény szakértők, képek...

Szobanövény szakértők, képek alapján beazonosítanátok ezeket a növényeket? Melyiket hogy hívják, és hogyan kell ápolni őket?

2011. okt. 20. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Az 5. az Filodendron, a többit nem tudom.
2011. okt. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Bryophyllum

2. Nem tudom, de nagyon rossz a kép, meg a növény is elég rossszul néz ki.

3. Asparagus

4. Syngonium podophyllum

5. Monstera deliciosa

6. Ficus lyrata

7. Sparmannia africana vagy esetleg hibiscus

2011. okt. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos volt az utolsó! Abban tudnál esetleg segíteni, hogy valamelyik okozhat-e álmatlanságot? Én egy-két hete, éjszaka felébredek, és nem tudok órákig visszaaludni, párom két napja tapasztalja ezt. A növényeket egy hónapja kaptuk.
2011. okt. 20. 21:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezek közül egyik sem okoz általában hasonló problémákat (meg másféléket sem). Viszont lehet, hogy valamelyiknek a földjében van valami vegyszer, vagy permetezve lettek valamivel - de az ilyesmi is más tüneteket szokott okozni.

Nekem valószinübbnek tünik, hogy valami más áll a háttérben, pl. megkezdödött a fütés és ezáltal szárazabb a levegö a szobában.

2011. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 2.Nyílgyökér (Maranta leuconeura erythroneura)
2011. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hell-ikon ***** válasza:

"Én egy-két hete, éjszaka felébredek, és nem tudok órákig visszaaludni, párom két napja tapasztalja ezt. "


A szoba levegőjén túl esélyes az őszi-téli depresszió.

A korai sötétedés, hűvös, borongós időjárás a kiváltója. Én immár cirka 2 éve (ha idén is előjön akkor 3) szenvedek tőle. Nehezen alszom el, s ha sikerül is napi 2-3-4 óránál többet nem tudok aludni. Keress rá Google-ben, nagyon jó leírások vannak róla és apró praktikák is az enyhítésére, amelyek neked talán segíthetnek. (Nekem nem nagyon jöttek be, ezért igyekszem azokat időket tartalmasan tölteni. pl. kutyasétáltatás hajnalban, a következő évi kert tervezgetése, stb.)

2011. okt. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!