Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kell csinálni az orchideáv...

Mit kell csinálni az orchideával, ha ledobja a virágokat?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat, hogy le kell vágni a szárát lentről az első elvirágzott "szem alatt", hallottam olyat is, hogy nem kell levágni!

Továbbá orchidea "földet"(kérget, mohát), tehát ezt így egy csomagolásban árulják-e? Mennyi?

Milyen gyakran kell átültetni? Valamint olyat is hallottam, hogy átültetéskor kell vágni kell kb 2cm-t le az alsó részéből (gyökérrészből)! köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 24. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell levágni a szárat, mert általában új virágot fog hozni rajta. (Nem mindig, de akkor majd elszárad, és kész.)

Orchideaföldet előre keverten árulnak egyes virágboltokban, kis csomagban mondjuk 300 Ft, vagy ilyesmi nagyságrend.

Átültetni leginkább akkor kell, ha már láthatóan kinőtte a cserepét, de akkor venni kell átlátszó v. legalábbis fényáteresztő műanyagedényt, a legtöbb fajta gyökere fényt igényel.

Ha nem muszáj ültetni, lehet venni orchideatápot.

2011. okt. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm! Szóval akkor nem kell havonta cserélni a kérget, mert ilyesmit is hallottam!
2011. okt. 25. 08:50
 3/3 anonim válasza:

Pont most olvastam egy szakértőnél, hogy megveszi a hipermarketekben a majdnem elszáradt, leértékel virágokat, amit aztán felnevel. Az orchideáknnál az ő tippje az, hogy a) beszélget velük

b) mielőtt elülteti desztiláltvízben áztatja

c) natúr (cukor, méz és ízesítőmentes) fekete és zöld teával is szokta öntözni


Van olyan orchideája, amit mikor elhozott nem volt virága se és szára se. Most meg már öt száron virágzik. Sajnos az oldal címét nem tudom. :)

2012. febr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!