Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért száradnak egyes gallyacs...

Miért száradnak egyes gallyacskái a fenyőfának?

Figyelt kérdés

Magas a fa nagyon, és azt látom, hogy az aljától a tetejéig (már a friss ágakon is) kis csomókban szárazak a tűlevelek.

Szerintem a korábbi években nem volt még ilyen. Vagy csak én nem figyeltem fel rá?!


Tehát természetes folyamat ez örökzöldnél..., vagy kifog száradni és ezek lennének az első jelei???


2011. okt. 24. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy kap eleg vizet? Tudom, nem szokas locsolni nagy fakat, de ha egyszer keves neki a viz?

(nem vagyok szakerto, de az en famat locsolni kell hogy szep legyen, kb havonta 1-2x kap egy vodornyi extra vizet)

2011. okt. 31. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elvileg természetes, én úgy tanultam, hogy az örökzöldek is cserélik a leveleiket, csak ők nem egyszerre elhullajtják, hanem folyamatosan vannak elhulló leveleik!
2011. okt. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Vizet? Hát soha nem locsoltuk ezt a fát direkt módon. De az idei év nem volt extrém száraz, nem hinném, hogy ez a baj.


Levélhullatás? Nos igen, tudom, hogy cserélik a levelet. Viszont gondolom nem ilyen módon, ahogy a mi fánk kinéz. Teljes gallyak vannak elbarnulva és nemcsak alul, hanem a fa összes magasságában.


Valakinek száradt már ki fenyőfája közületek? Szóval...


Vagy hittétek már azt, hogy kiszárad a fa, de mégsem tette, hanem maradtak azért zöld ágai és új hajtásai...?


:-(

2011. nov. 1. 14:11
 4/6 anonim ***** válasza:

És itt sem találtad meg a választ? [link]

Ha nem, akkor itt kérdezd meg:

[link]

Ne tévesszen meg, hogy látszólag régen írt a honlapra - ha írsz neki egy levelet, tuti válaszol, és olyan tudással és szakértelemmel mondja meg távolból is, hogy mit csinálj, hogy az félelmetes. Nekem nagyon sokat segített már, annak ellenére, hogy sohasem találkoztunk, és nagy valószinőséggel soha nem is fogunk - és mégis, szívvel-szakértelemmel-szeretettel segített. És még valami róla: amit ír, és ahogyan ír, süt belőle a növények iránti szeretet. Igazi KERTEMBER!!!

2011. nov. 2. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, akkor bizony elpusztulófélben van a fenyőtök! Láttunk-e kiszáradt fenyőt??!!! Ahol mi lakunk - egy új lakópark - bármilyen fenyőfélét, tuját ültetünk, előbb-utóbb elpusztulnak! Nem tudjuk miért, többen próbálkoztunk minden félével, valószínűleg vacak a talaj - mondták. Igen ám, de a cserépben neveltek is kiszáradnak, arra pedig azt mondták, hogy nem volt elég hely a gyökereiknek! A talajunk is valószínűleg az agyag miatt nem jó neki, nem tud a gyökere mélyrehatolni! Gondolom, a ti fátok már több éves, nem az lehet a probléma, hogy a talaj nem jó neki...de az valószínű, hogy a nagymértékű levélhullás a növény halálát jelenti...sajnos én sok ilyet megértem, néha úgy döntenek, hogy ennyi...
2011. nov. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2011. nov. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!