Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szomszédunk diója átpotyog a...

Szomszédunk diója átpotyog a kertünkbe, kié így a termés?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 22:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk is hasonló a helyzet. Csak nálunk a mi diófánk egy két vékonyabb ága lóg át pár tíz centivel a kerítés síkján túl. Így valamennyi dió átpotyog a szomszédokhoz.

De már régebben is szóltak, hogy metsszük meg a fát mert nem győzik a kukába dobálni ezt a rengeteg diót.

Ahelyett, hogy örülnének neki. Mondjuk alapban elég bunkók. És mivel újgazdagok, külön takarító, szakácsnő jár hozzájuk, mert semmit meg nem fognak, valahogy el sem tudom képzelni őket hogy hajlonganak a dióért és még saját kezűleg meg is törnék. :)

2011. nov. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó! Hát én örülök annak, hogy pár szem dió van a háznál, főleg hogy jön a karácsony és 2000ft/kg a dió ára. Ezek meg nem győzik kidobni? Hát normálisak?

Egyébként kedves kérdező igen, a tiéd.

2011. nov. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából az érdekelt, hogy jog szerint kié így a termés, de az elég meggyőző, hogy a kilógó ágat is levághatnánk ennyi erővel. Egy néni lakik a szomszédban, ő még nem jelentkezett, én pedig csak most vettem észre, hogy hullik át a diója (nemrég költöztünk ide). Én amúgy arra tippeltem, hogy vissza kell neki szolgáltatni, férjem erősködött, hogy az a miénk.

Bastard, édesanyám nem lakik velünk, de majd szólok neki, hogy legközelebb adja át az üzenetedet. :)

Köszi még egyszer mindenkinek!

2011. nov. 3. 10:30
 14/16 anonim ***** válasza:
25%

8:14


Szerintem a szomszédod teljes joggal kéri, hogy vágjátok le az átnyúló ágat. Senkinek nem kötelessége más szemetét lapátolni.

Az most egy más kérdés, hogy nem ő csinálja, hanem alkalmazott.

2011. nov. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
63%
nem kéri joggal, mert azt neki kell levágni. szomszédunknak nagy meggyfája volt, vadmeggy, mindig áthullott az átlógó részről a rohadt meggy és azon kellett taposni ha kimentél a hátsó udvarra. nem az ő dolga volt levágni, mert nem az ő területe. ha a szomszédod fája átlóg hozzád, akkor az az ág a tiéd, neked kell levágni a kerítés vonaláig
2011. nov. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én is így gondolom. Ha zavarja nyugodtan levághatja.

Egyébként ez vonatkozik az utcai, közterületen növő fákra is? Mert van az utcán két fa, ami benyúlik a telkünkre úgy, hogy az ágai lassan a háztetőt verik.

Eddig nem mertünk hozzányúlni, de lassan kéne vele valamit csinálni.


Nem tartozik a témához, csak erről jutott eszembe, hogy nálunk idéntől bevezettek egy hülye rendeletet. Pont nemrég olvastam erről a helyi újságban. Miszerint, a saját magán tulajdonú telkeden növő, saját tulajdonodban lévő fás szárú növényedet kizárólag az önkormányzat engedélyével vághatod ki.

Ez micsoda hülyeség már?! Azt a bokrot amit én ültettem a saját földemre csak akkor vághatom ki, ha előtte fizetek az önkormányzatnak, hogy saját magam kivághassam, mert különben feljelent a szomszéd.

2011. nov. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!