Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel lehet az udvar hepehupás...

Mivel lehet az udvar hepehupás talaját egyenesre varázsolni és a gazt kiirtani? Folyt. Lent!

Figyelt kérdés
Vettünk egy házat. Az udvar rettenetesen elhanyagolt. hepehupás a talaj, és magas a gaz. Szeretnék egy szép egyenes udvart. Felszántani nem lehet, mert ahhoz kicsi a terület a gép nem tudna mozogni.. Kézzel felásni nem lehet, olyan erős a gaz és a gyökérzete. Van erre valami spec kicsi gép? a kertépítők mit hazsnálnak? Úgy gondoltam még most el kéne egyengetni és az a hó súlyától majd megrogyik és tavasszal majd a rendszeres fűnyírás megoldja idővel a problémát. mit tanácsoltok? köszönöm a segítséget!

2011. nov. 8. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:

A gaznak mindenképp kapával/ásóval és kézzel kell nekiesni szerintem, akármennyire is erős.

Azután ha a nagyja kint van, akkor rotációs kapával már át lehet forgatni a földet, és akkor lehet egyengetni.

Később pedig akár le lehet gyomirtózni hogy ne jöjjön vissza a gaz, és befüvesíteni (ami utána is gondozást igényel).

2011. nov. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ásóvillával próbáljátok meg kitisztítani.
2011. nov. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
kösziiiii! akkor még az idén nekiállok.. Már egy kicsi részen kipróbáltam magam.. mályvát ültettem a kerítés mellé, hát meg kellett birkóznom a gazzal rendesen.. aztán ami megmarad majd tavasszal folyt.köv. ásóra kapára fel :)
2011. nov. 8. 16:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Tavasszal fel kell ásni, majd rota kapával egyengetni. Majd a gazt folyamatosan irtani, mert biztosan bőven fog tavasszal az ásás után is hajtani.
2011. nov. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Juhj, ez a kérdés engem is nagyon érdekel. Mi most fejeztük be az építkezést, és igaz, hogy a kertben nincs nagy gaz (csak a szokásos mennyiség) de elég hepehupás a talaj.


:) Mi nemrég ültettünk gyümöfákat, meg gyümölcstermő bokrokat. Már annyira várom, h kertészkedhessek, de nem tudom, hogy hogyan kéne elegyengetni a talajt szép simára..

Azt hiszem, ha lesz időm, nekiállok a kertnek kapával, hogy legalább azokat a szúrós gyomokat kiszedjem. Tavasz elején pedig gyomírtózni fogok.

Nektek mekkora a telek? :)

2011. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak ne ózkodj az ásótól! Most van az ideje felásni, nem tavasszal!Azután a tetejét teríteni lapáttal, kapával, gereblyével! Tavasszal birizgálni a földet és bevetni fűmaggal!
2011. nov. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az egész telek 803 nm.. a ház rajta 98nm.. szóval elég nagy. Olyan senkiföldje volt, elhanyagolták a házat is és az udvart is. Na de a lelkesedés nem fogy a ház alakul..az udvarban pedig egy kis sarokban már van egy kis mogyoróbokorka. Mi most novembertől kaptunk kulcsot, és még nem lakunk ott, a szomszéd településen van.. ha ott laknánk minden nap lenne időm, de így hogy egy kocsi van, apa viszi, szerszámok még alig vannak, én buszoznék, de a három gyerkőcből egy elsős, egy középsős ovis egy pedig 20 hónapos, egyedül kevés a lelkesedés... Apukám keres valakit akinek kisebb gépe van és felszántaná, vagy esetleg lenyirbálni a nagy gazt..

Nem mondanám hogy siralmas az állapot, de vannak akadályok amiket még át kell ugranunk..

Egyenlőre a házon van mit csinálni belül.. burkolás, konyhaépítés, festés.. hogy legalább már ott karácsonyozzunk.. a fürdő elég gáz, azt csak kisuvikszolom aztán tavasszal teljes csere és burkolás..jajj de csak a kertről kérdeztél.. lesz ribizlink, sok mogyorónk, málna ami még most is terem, szederbokor, körte alma és barackfa, ja és a diófa aminek már alig várjuk az árnyékát :)

a manóknak homokozó, nekünk a hátsó terasznál, fűszerspirál, kis paradicsombokrok, fedett kemence- és grillező... de mindez el is készül mire nyugdíjasok leszünk :)

szerencsére a barátaink közt sok a lelkes szakember- kályhás, kőműves kertészkedés-mániás :)


sok sikert a kertrendezéshez és bő termést kívánok a gyümölcsösötökben!!

2011. nov. 10. 09:57
 8/9 A kérdező kommentje:

áááá a héten jön egy pasas és felszántja az egész telket!!!

köszönöm mindenkinek a választ!

2011. nov. 15. 14:49
 9/9 anonim ***** válasza:
42%

Júúúj de jó!! :)


Jó hogy írtad az utolsó kommented, mert az előtte levőt nem olvastam el (valahogy elkerülte a figyelmem)


Örülök, h írtál a házról is :) és egy csomó tök klassz terved/tervetek van.. a fűszerspirál.. meg a kemence. :)


Mi is szeretnénk mindent, amit csak lehet.. Én kemencét, a férjem grillezőt, medencét, de ezek sajna még nem most lesznek. A mi telkünk 750 m2 a házunk rajta 80 m2. Nem olyan nagy, de nem is kicsi.. :)

A házat mi építettünk..vagyis építjük, mert még nem fejeztük be. A belső burkolás, festés, és a külső kémény megépítése még csak most jön. Így mi is abban reménykedünk, hogy a karácsonyt már ott tölthetjük.


Egyébként, nincs semmi az udvaron? Fák.. bokrok? Mert ha nincs, akkor könnyen fel lehet szántani..

Nálunk nincs akkora gyom, most pláne nincs, hisz nagyja kifagyott.


És már megvannak a csempék? :) Mi a hétvégén vettük meg őket.. :))

Tök jó valakivel ilyenről beszélgetni. :)


Úgy, hogy másik városban van a házatok, tényleg elég nehéz lehet a kertészkedés..meg úgy minden. Mi a fővárosból költöztünk ide vidékre, abba a városba, ahol én nőttem fel (csak az egyetem miatt felkerültem pestre, és ott megismerkedtem a férjemmel)

Nekünk a legnehezebb az volt, hogy hogyan oldjuk meg a munkahely kérdést. 160 km-re költöztünk a férjem munkahelyétől, így a bejárás nap mint nap felejtősnek tűnt. Szerencsére elég hamar talált itt is munkát :) úgyhogy már csak nekem kéne találni valamit. Egyenlőre ketten meg tudunk élni 1 fizetésből.. ha jönne egy baba, akkor is menne, szóval nem vészes a helyzet.


Nektek messze van a munkahely? Karácsonyra be tudtok költözni? :) Mesélj még a házatokról, annyira jó olvasni!! :) Milyen stílusú lesz? Mekkorák a szobák?

2011. nov. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!