Kezdőoldal » Otthon » Kert » A diót milyen mélyre ültessem?

A diót milyen mélyre ültessem?

Figyelt kérdés

Kaptam 2 hatalmas, papírhéjú diót (már ha van ilyen) és szeretném őket elültetni.


Milyen mélyre ültessem?



2011. nov. 8. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy látszik, hogy eredetileg milyen mélyre volt ültetve. Ezt próbáld meg elérni. Az ültetőgödör alját töltsd meg fellazított, komposzttal kevert földdel, ebbe állítsd a csemetét, iszapold be, majd enyhén tömörítsd a talajt. Az ültetőgödröt árkold körbe, töltsd fel vízzel, és hagyd, hogy leszivárogjon. A csemetéket feltétlen ki is kell karózni. Ideális, ha hátrom karóval fogod közre, de ha csak kettő van, az is megteszi. Ha csak egy karót tudsz letenni, akkor azt a szélirányba üsd le, és ahhoz kötözd 8-as alakban. A kötözőanyag ne vágjon be a csemete törzsébe, vagyis gumi, bőr egyéb anyaggal "béleld".
2011. nov. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Őőő... lehet félreérthetően írtam :) Ezek nem facsemeték, hanem diók.. :)
2011. nov. 8. 19:22
 3/7 titak ***** válasza:

Jól értem, a termést akarod elültetni?


Ha igen, itt megtalálasz mindent:

[link]

2011. nov. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Így van.. :) Magát a termés ültetném el..

Köszönöm a linket. :)

2011. nov. 8. 19:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pár centire bőven elég. Nálunk a leesett és fel nem szedett diók mindig kikelnek a diófa alatt, pedig azokat nem ülteti senki, csak lepottyannak, esetleg az eső valamennyire bemossa őket a földbe.
2011. nov. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

:)))


Nos igen, én már a csemetére gondoltam :)))

2011. nov. 9. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:)) Semmi gond!


Remélem, hogy kihajtanak! Azt mondták nekem is, h elég csak simán elültetni, mert szinte mindig kihajt.. Csak azt nem tudtam, hogy milyen mélyre... De végül is logikus, hogy csak pár centire, hisz a lehullott diókat, amik kihajtanak sem ülteti senki.. :)

2011. nov. 9. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!