Kezdőoldal » Otthon » Kert » Amikor elszárad a törperózsán...

Amikor elszárad a törperózsán egy virág, leszedem. De utána szárad tovább lefelé a szára, és már az arról a szárról elágazó bimbók is haldokolnak! Miért van ez? Mit csinálok rosszul? Amik elkezdtek nyílni bimbók, azok se nyílnak olyan ütemben tovább.

Figyelt kérdés
Pár naponta öntözöm, hogy valamennyire nedves legyen a föld, de ne locsoljam túl. Leginkább alulról szoktam, amennyit felvesz. Egyelőre szobában van ablakban egy hete, kertbe kitenni nem tudom, de azért kintre kerül majd hamarosan, most hogy végleg jó idő jön. De ha elszárad nem sokra megyek vele.:(
2009. máj. 9. 08:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kerti vagy szobai?A szobai rózsa elég kényes. Nem szereti a meleget, tehát a fűtőtest ne legyen a közelében és a szoba hőmérséklet se legyen 20 c-nál több. Párás levegőt igényel, permetezheted vizzel a leveleit. A száradt virágokat vágd le ollóval. A cserépben van-e elegendő földje? Nem lehet, hogy már felélte? Ha igen ne ültesd át, hanem próbálja a töve köré tenni vagy kérj megfelelő tápoldatot szakboltban.
2009. máj. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szobai. Ma feláldoztam 2 bimbót amik haldokoltak, és velük együtt visszavágtam azt a szárat ami visszafele száradt el, közvetlen a száradás alatt. Ha így is beindul nem tudok mit tenni. Ellenben ma kikerült az ablakpárkányra, bár nap csak reggel fogja érni egy órát max, du ugyanennyit visszatükröződésből... De legalább levegőn van. És kapott tápoldatos vizecskét. Majd akkor néha kicsit meg is permetezem vízzel, ha tényleg szereti!
2009. máj. 10. 14:52
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja a föld: tele van a cserép, de elég kis cserép... hát amiben árulják... Gondolom nagyobbat igényelne, friss földdel, de amíg nem virágzik el nem merem átültetni, utána viszont mindenképp.
2009. máj. 10. 14:54
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát akkor ennyi amit "tehettünk" érte. Drukkolok!

Ui: Anyukám beszélni is szokott a növényeinek....,de jól vannak. (Anyukám is.)

2009. máj. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Először is a legjobb, amit tehetnél, hogy kiülteted. Írtad, hogy ezt nem tudod...

Akkor sajna rossz hírem van: kicsi a cserép, szép lassan leszárad a virágja, az összes, majd elsárgulnak a levelei és kész vége.

Ültesd át most, nem számít, ha virágos, mert abban a pici cserépben úgysem tud eljutni a kivirágzásig. Jó nagy cserepet vegyél neki, tényleg nagyot!!

Sajnos ezek törperózsák és nem szobai/cserepes növények, tehát kertbe valók.

2009. máj. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tudom, tudom.:( De van akinél mégis évekig bírja.:( A héten akkor átültetjük nagyobb és rendes cserépbe azt hiszem, hátha...


2.válaszoló: hehe:) A növények megérzik a szeretetet!:)

2009. máj. 11. 16:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Nálam már majd 1 hónapja kinn vannak a párkányon a rózsáim. A szobában csak akkor hagyom amikor nagyon muszáj, azért a rózsa relatíve jó fagytűrő, egy éjszakai fagyot főleg most májusban már simán ki kell bírnia.


Nálam is a szobában csak kókadozott az a törperózsa amit nőnapra kaptam idén, azután is hogy átültettem szépen. Aztán kiraktam az ablakpárkányra (kivülre) és azóta már duplájára nőtt.

2009. máj. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
:) Köszi, remélem az enyém is bírni fogja! Szóval ezek szerint Te is átültetted. Nálunk még nem került rá sor, de meglesz az is. Most lesem sokat, hogy hogy van odakint.:) Várom, hogy nyíljanak a bimbók, és a már félig kinyíltak, mert itt bent ez a folyamat stagnált.:S
2009. máj. 12. 18:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, általában még aznap hogy megkapom, vagy 1-2 napon belül át szoktam ültetni minden cserepes növényt. Úgy tapasztaltam hogy azért az sokat segít neki a fejlődésben/túlélésben

(Azért mégiscsak egy tökéletes klímából - üvegházból - kerül hozzám a nem annyira tökéletesbe... jó az ha nagyobb cserépbe kerül át)

2009. máj. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Megfogadtam a tanácsot, pár nappal később át is került egy nagyobb, rendes (nem műanyag) cserépbe. Úgy látszott nagyon tetszik neki, erőre kapott. Ami még megmaradt virág, szebb lett, a lekonyult bimbó kihúzta magát és kinyílt. Nagyon örültem! (Most ugye kint van a párkányon.)


Erre tegnap megláttam, hogy sárgulnak a levelei... Pf. De mára már nagyon magasan is! Este száraz volt a földje, pedig előtte nap is locsoltam, úgyhogy most már nagyon vigyázok. Ettől sárgul? Vagy mitől? Volt már, hogy lehullatta az összes levelét, hiába locsoltam...:( Tetveket vagy ilyesmit nem látok rajta. Lehet ez ellen tenni valamit?

2009. máj. 22. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!