Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért kell összekapirgálni a...

Miért kell összekapirgálni a lehullott faleveleket?

Figyelt kérdés
Van egy használaton kívüli telkünk, és az egyik szomszéd felhívott, hogy szedjem össze az utcára lehullott faleveleket. Állítólag ezt a polgármesteri hivatal is előírta. Én nem szedtem össze, és nem is értem, miért kellene. Eddig úgy tudtam, hogy az csak jó a talajnak, ha falevelek borítják. De most feltűnt, hogy a Margitszigeten és más pesti parkokban is összekaparják a leveleket nagy tömbökbe, és teherautóval elviszik. Miért?
2011. nov. 28. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Az utcán azért kell összetakarítani, hogy lehessen közlekedni. A parkokban is azért szedik össze, mert lehet hogy jó a földnek, de a látogatóknak nem. Nem is szép, és mikor megázik, onnantól használhatatlan a park.

Benn a telken persze hagyhatod nyugodtan, csak az utcán szedd össze. Illetve ha messze van a telek, akkor érdemes valakit megkérni, hogy időnként tegye meg valami minimális fizetségért.

2011. nov. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 wartburg353s ***** válasza:
Az utcán érthető, hogy össze kell kapirgálni, mert ha megázik, csúszós lesz és nagyokat lehet esni rajta. Nem mindegy az se, milyen fa levele, mert ha a diólevelek sokáig ott rohadnak a fa alatt, a következő évben ott nem nagyon nő ki a fű. A többi falevéllel nincs gond, azokat én se kapirgálom össze olyan lelkiismeretesen az udvarunkon.
2011. nov. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem volt ebben gyakorlatom.
2011. nov. 28. 21:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!