Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a baja az orhideámnak?

Mi lehet a baja az orhideámnak?

Figyelt kérdés
névnapomra kaptam kb 1 hete sok mindent olvastam róla de nem igazán igazodom ki mert mindegyik oldal mást ír a problámám az hogy lepotyogott róla az összes bimbó majd most száradnak el a virágai annyira szeretem volna egy ilyen növényt és nem akarom hogy kipusztuljon, amúgy még a levelei konyultak kicsit lejebb de más nincs vele gyökérzata nagyon dús sok hosszú permetezem párologtatok, csak az a baj hogy panelban lakom nincs ablakpárkányom így az íróasztalra tettem ami az ablak mellett van de viszont minden ablaknál van radiátor így nem tudom hova helyezhetném hogy ne legyen baja kérlek segítsetek amúgy pillangóorchideám van
2011. dec. 2. 11:10
 1/4 wartburg353s ***** válasza:
Lehet, hogy megfázott, amikor hozták a virágboltból, az egyik orchideám így járt és lepotyogtatta az összes bimbót. De utána lettek rajta újak. A másikat meg egyszer túlöntöztem, az a leveleit is lehullatta, olyan volt, mintha ki akarna száradni. Kivettem a cserépből és láttam, hogy vizes a földje, akkor addig nem öntöztem, míg a földje ki nem száradt kicsit. Azóta helyre jött és már kétszer virágzott.
2011. dec. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
átlátszó "cserépbe" van?
2011. dec. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm az első válaszát lehetséges hogy megfázott remélem nem fog elpusztulni nem szeretném, a második válaszolonak igen átlátszó cserépben van abban kaptam meg és nem is nyultam hozzá.

köszi hogy segítettek!

2011. dec. 2. 12:47
 4/4 A kérdező kommentje:
még pontos választ nem kaptam így aki tud segíteni kérem segítsen nekem, annyit még megtudtam hogy mikor megnéztem a tőzeget amiben van nagyon apró bogárfélék mászkáltak benne, fehér színűnek tűntek, kicseréltem a tőzeget és átmostam a gyökereit, nem tudom mit tehetnék még már a levelei is kókadnak, segítsetek légy szíves!
2011. dec. 12. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!