Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szükséges ezt a bonsait...

Selender kérdése:

Szükséges ezt a bonsait átültetni, vagy bírja még tavaszig? Mely módszer a legjobb öntözéshez?

Figyelt kérdés

Szert tettem egy borágófára ( Carmona mac.).Jelenleg 10 centis bonsai tálban van, a fa magassága is olyan 10-15 centiméter.Tudom róla, hogy a párát szereti, ezért, ahogyan mindenhol olvasni lehet tettem alá egy kerámiatálat, és úgy helyeztem rá a bonsai tálat, ami egy kisebb műanyagtálban van. Későbbiekben kavicsot is szerzek a jobb párologtatás érdekében. A víz nem ér közvetlenül a fa gyökeréhez, nem fog kirohadni. A bonsai tálon egy lyuk van, ahonnan eléggé kinőtt már a gyökér, tehát gondolom az egész tálat kitölti, és közte kevés föl lehet már. A föld folyton nedves. Pár levélke leesik, de nő rajta új hajtás.Fényt szerintem kap eleget, a hőmérséklettel sincs semmi gond. Bár azon elgondolkodm, hogy így télen jó-e neki a 20 fok körüli hő.

Kérdésem az lenne, hogy tavaszig kibírná-e ebben a talajban? Akkor szeretném egy nagyobb tálba ültetni és normálisabb földet adni hozzá. Kell tenni most valami extrát ahhoz, hogy addig kibírja?

További kérdésem: vízpótlás hogyan történjen? Olvastam én áztatásról, öntözésről és spriccelésről is, amitől félek, nehogy gombás fertőzést kapjon. Egységes infót sehol nem találtam, mindegyiket elvetik vagy támogatják az adott oldalakon. Melyik a biztos módszer?

Csapvíz megfelelő abban az esetben, ha hagyom állni valameddig? Vagy csökkenthető valamilyen módszerrel a víz keménysége?


2011. dec. 23. 14:32
 1/3 Treská válasza:
Hello. Én akvarista vagyok. Nevelőfaterom foglalkozik növényekkel. Mármint, ami nem vízi. Őszintén szólva nem hiszem hogy tavaszig óriási gond lenne belőle hogy átültesd, csak nyilván nehéz lesz kivenni a mostani cserepéből. Lehet venni virágos ,növényes, vagy agrár boltokban növénytápsót. Szerintem olyat nyomsz a füldjére elég lesz. A vízzel kapcsolatban: pl a Tescoban lehet venni desztillált vizet. kb 400ft 5 liter. az 0-ás keménységű. (nem tudom milyen keménység kell az említett fának.) De ha 1 liter deszt vízhez adsz 1 deci csapvizet, akkor olyan 8-10es lesz a keménysége. Sok sikert, remélem tudtam segíteni:)
2011. dec. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Télen nem szabad magas hőmérsékleten tartani mert ilyenkor pihennie kell. Ilyenkor nincs komolyabb tápanyag igénye sem, ezért nem kell nyugalmi időszakban tápozni sem mert a gyökerek tönkre mehet tőle. Majd a vegetációs időszakban (amikor növekszik), akkor is csak hígabb tápanyaggal szabad kezelni és főleg lomb trágyával érdemes akkor is megspriccelni a leveleket, nehogy feldúsuljon a tápsó a talajban. Ilyenkor a fényszegény időszakban a hűvösben tartás is lényeges, mert ha fény nélkül nem tud pihenni a növény mert melegben van, viszont ahhoz, hogy növekedjen kevés a fény és akkor elpusztulhat.
2011. dec. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 29. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!