Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha az ananász tetejét levágom...

Ha az ananász tetejét levágom és földbe rakom, tényleg meggyökerezik?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:

A neten sokat írnak róla, elvileg igen. Én is most fogom kipróbálni.

írd be a Google-ba, hogy "ananász ültetés"

2011. dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, de elöször le kell szedni a középsö fás rész (tönk) körül a gyümölcshúst, mert az könnyen elkezd penészedni. Utána a maradékot (tönk a csúcsán a levélkékkel) száritani pár óráig, és utána ersöen homokos földbe belenyomni. Egy müanyag zacskót ráhúzni úgy, hogy a nyilás felül legyen és csak lazán összefogni, de nem teljesen lezárni. Meleg és világos helyen tartva begyökerezik, ha a gyümölcs nem volt elötte valamivel kezelve, ami megakadályozza.
2011. dec. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, de nem biztosan. Mi kísérleteztünk többféle módszerrel, nem nagyon találtunk logikát abban, hogy melyik eredt meg és melyik nem, volt ami pillanatok alatt megpenészedett, pedig szabadon volt, volt amire zacskót húztunk és megeredt. Átlagosan háromból egy ered meg.
2011. dec. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Állítólag igen de nekem még sohasem sikerült.
2011. dec. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem már többször sikerült.

A vágási felületet beszórtam Dithane-nal, és több napig szikkasztottam ültetés előtt, ameddig már elég fonnyadt nem lett.

2011. dec. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én a dísz ananásznak a tetejét vízbe raktam Kb 2 hétig úgy hogy 2-3 naponta vízcsere és utánna virágföldbe ültettem KB már meg van vagy 2-3 éve és szépen növekszik amúgy a sima ananásszal is próbálkoztam sikerült is de nem értem el vele 1 évet hogy kipusztult inkább próbálkozz dísz ananásszal !!!!
2011. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!