Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam szobarózsát a névnapomr...

Kaptam szobarózsát a névnapomra. Panelben lakunk így attól tartok, hogy halálra van ítélve a növényke. Mit tehetnék, hogy mégis megmaradjon? Tanácsok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 00:31
 1/5 anonim válasza:
100%
szia! en is kaptam 2 honapja es 1-2 het mulva elhervadtak a viragai/ elsargultak a levelei.. en a elhalt leveleket levagtam teljesen a szaraval egyutt csak az egeszsegeseket hagytam meg. a viragtarto alá tegyel mindenkeppen egy edenyt amiben van kavics mert a pára miatt kell neki. igen szoval visszavagtam es mindennap locsoltam de csak picit mert eleg viz igenyes de nemkell agyonlocsolni. spriccoloval (ablaktisztitos flakon) szoktam 2 naponta lespriccolni sima vizzel. nekem nagyon szepen novoget sok uj hajtas van rajta :)
2011. dec. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem már több is volt, de mindegyik kimúlt :-(

pedig a többi szobanövényem szép

2011. dec. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szobarózsa nem szobanövény. Csak mivel kis termetű, beleültetik cserépbe.

Ha van fűtetlen szobád, akkor ablak előtt elvan egy ideig, nagy valószínűséggel ott is csak megnyúlt hajtásokat hoz, ameddig él.


Legjobb lenne belerakni nagy cserépbe, és kirakni az erkélyre, ha van.

Télre lehetőleg belső fal mellé, védett helyre. Igaz, hogy sokkal jobban bírja a -25 fokot, mint a rendes nagy rózsák, de a cserépben átfagy a földje, és a gyökerek már nem annyira fagyállók.

2011. dec. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nincs a rózsádnak sok esélye. Jól szóltak előttem: a rózsa nem szobanövény. Élvezd, amíg virágzik.
2011. dec. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy kiszárad a tőzeg, amibe van ültetve, és ha egyszer kiszárad már csak átfolyik rajta a víz.Próbálj meg szerintem vakondtúrásból földet szerezni, és a saját földjével keverve újra elültetni. Mi kertes házban lakunk, és nekünk is van jó sok, olyan szépeket lehet venni :)! Mindig kiültetjük a virágoskertbe őket, és nagyon szépen nőnek, és megvan mindegyik évek óta :)! Sőt, nagymamám még gyökereztetett újakat is a hajtásaiból :)!!
2012. dec. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!