Kezdőoldal » Otthon » Kert » Háztáji gazdaság kialakításáho...

Háztáji gazdaság kialakításához hogyan szerezzek tapasztalatot? Menjek el máshoz dolgozni -akár ingyen- vagy fogadjak fel valakit, aki nálam dolgozik és én fizessek?

Figyelt kérdés

Városi lány vagyok. Eddig csak cserepes virágokat öntözgettem.

Ősz végén kiköltöztem egy kertes részbe, ahol minden adott egy baromfiudvarhoz, kecske tartáshoz, haszonnövényekkel beültetett kerthez, de akár gyümölcsfák telepítéséhez is.


Nem tudom mik legyenek az első lépések. Kitől tanulhatnék, hogy ne a saját káromon kelljen mindenre rájönnöm.

A szomszédok csak kijárósak, nem ottlaknak.

Szakkönyveket már találtam, de hát az ugye csak elmélet...


Gondoltam elszegődnék önkéntes ingyenmunkára valahová betanításért, tanácsadásért cserébe.

Vagy fogadjak inkább fel valakit, aki nálam dolgozik és fizessek, hogy közben eltanulhassam tőle, amit tudni kell?



2012. jan. 3. 10:43
 1/5 wartburg353s ***** válasza:
Jó ötlet, hogy elmenj valahova "tanulni", de a neten is vannak olyan fórumok, ahol gazdálkodók adnak tanácsokat egymásnak. Szerintem ne siess annyira, az első évben kezdd a konyhakerttel, az a legkönnyebb. Baromfitartás is oké, ha veszel tojótyúkokat, arra kell figyelned, hogy éjszakára be tudd zárni őket olyan helyre, ahova nem tud bemenni a róka vagy a görény. Mindig lesz friss tojás, és a tyúkok minden konyhai maradékot megesznek. Csirkéket az első évben még ne nevelj szerintem, az kicsit nehézkesebb, és ha elpusztul pár, az eléggé meg tud viselni idegileg, legalábbis én úgy voltam vele. Kecskét meg jól gondold meg, mert a kecsketej nagyon egészséges, ez igaz, viszont a kecskét nehéz kordában tartani, rengeteg energia van benne, tanulékony, és mindezt arra használja fel, hogy rosszalkodjon. a miénk a kerítésen is átmászott és az összes gyümölcsfát tönkre tette.
2012. jan. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Merre laksz?
2012. jan. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én szívesen adnék tanácsokat, szívesen válaszolnék a kérdéseidre!:)
2012. jan. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagy fába vágtad a fejszéd -ahogy szokták mondani. Figyeld az idősebbeket, akik dolgoznak a kertjükben, beszélgess velük. Legtöbbje segíteni fog. Milyen fajtákat termelnek, hogy csinálják stb. Kezdetbe, mindenből annyit ültess vagy vegyél, hogy ne legyen nyűg a munka vele. Tanulj, kérdezz, figyelj és próbáld ki. Nem lesz egyszerű, de megtanulható. Sok sikert, és örömteli hasznos munkát kívánok.
2012. jan. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia.Hasonló cipőben járok én is.Bérházból költöztünk családi házba,nagy kerttel.Minden vágyam az önellátó háztartás!

Tavalyi évben kezdtem kicsiben:)Leírom Neked mi az ami nekem bevált.Eper palántákat ültettem,ezek szépen megmaradtak,már tavaly ettünk is róla egy-egy szemet.Paradicsom és paprika palánták is szépek voltak (ezeket is palántáról ültettem)egész nyáron ezekről ettünk:)

Koktél paradicsomot is ültettem,szintén palántáról-olyan vékony volt hogy nem gondoltam hogy megmarad,4 tő volt.Annyi volt hogy még üvegekbe is főztem be belőle !

Sóska-magról,zöld petrezselyem szintén magról-hagyma magról.Retek hónapos,ebből szintén sok volt,ja meg saláta.

Ezek nekem jól sikerültek,idén több mindent szeretnék,tyúkokat a tojásért mindenképpen!!

Sok sikert kívánok Neked,már alig várom hogy jöjjön a tavasz!!

2013. jan. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!