Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mondanátok gyorsan növő,...

Mondanátok gyorsan növő, viszonylag olcsó, de szép növényeket? Fa, bokor, sövény- mikor lehet őket ültetni

Figyelt kérdés
Most építkeztünk, és semmi nincs a kertben. Be kellene népesíteni növényekkel, de nem sok keret van rá.
2012. jan. 7. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:

- Ha nekem kertes házam lenne, a kertben, szemben az ablakkal biztosan lenne aranyeső. Tél legvégén már nyílnak a bimbók, a legelső üde színfolt. És állítólag néhány szálból 1-2 év alatt egész bokor lesz.

- Biztosan ültetnék néhány tő szőlőt is, amit felfuttatnék lugasnak, hogy nyáron alatta tudjak kávézni.

- Egy kis rózsakertet is csinálnék, a legkülönbözőbb színekkel.

- Néhány tuját is ültetnék elsősorban az utcafronti kerítés mellé


Persze ilyenkor télen egyetlen növényt sem érdemes ültetni, minden növény "alszik", és hiába dolgozol az ültetéssel, nem fog az új helyen gyökeret ereszteni. Majd tavasszal.


Most amit tehetsz, hogy "megtervezed" a neked tetsző kertet, a neten utána nézel, hogy melyik növényt mikor érdemes telepíteni, ill. hogy melyiket, hol fogod tudni megvenni. Az is lehet, hogy némelyiket szomszédoktól, ismerősöktől be tudod szerezni. A téli hónapok jók arra, hogy ezeknek a kérdéseknek utánajárj.

2012. jan. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, sokat segítettél. köszönöm szépen
2012. jan. 8. 06:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is építkeztem kerítésre nem volt pénzem a betonoszlop plusz drót ronda a téglakerítés drága.Sövényt raktam a neten csodasövény néven is hirdetik én onnan vettem.Mint utólag kiderült jóval drágábban mint kellett volna.Türkisztáni szil néven kapható 2 év alatt 3 méteresre nő ezt ígérték és így is volt. Közé még aranyesőt raktam.Szerintem ennél olcsóbb kerítés ninCS.
2012. jan. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!