Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet megállapítani,...

Hogyan lehet megállapítani, van e szükség fóliára kerti tó készítéséhez, vagy megmarad a víz a kiásott mederben?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Fólia nélkül egy darabig marad csak meg, aztán idővel szépen leszivárog a földbe.
2012. jan. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tomi (Ryen) válasza:
ha magasan lenne a talajvíz és odáig leér a tó alja megmatad ha nem akkor kell a fólia mert biztos hogy elszivárog a földbe
2012. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és honnan tudom hogyha kétméterre leások akkor ott lesz a talajviz...felszivárog? és egykét nap után víz áll a gödör allján?
2012. jan. 8. 13:23
 4/8 gomzoli ***** válasza:

Ha van a környéketeken a közelben valakinek kútja, pillants bele... Ahol a vízállás, ott a talajvízszint. Fólia nélkül nem marad meg a tóban a vízszint, ha a talajvíz szintje alacsonyabb.

Ha ásással eljutnál a talajvíz szintjéig, azt hamar észrevennéd, mert már az ásás során szivárogna a gödör aljába a víz.

2012. jan. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 csibexke válasza:
kend ki a gödröt agyaggal,mivel az vizzáró :)
2012. jan. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gomzoli ***** válasza:
Ha fél méter vastagon rádöngöli a fenekére, akkor lehet. Miért nem inkább sziloplaszt? :-)
2012. jan. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Saját tapasztalatom, hogy a fólia sem teljesen biztonságos én egy 5x4 1,5m mélységű kis kerti tavat készíttetem de a fóliát a talaj mozgása és a kiásás utáni növényzet közeli fák, bokor stb. gyökérzete igen megrongálta és elszivárgott a víz.˙(pedig homokos ajzatót készítettem elő.)3 évig bírta.
2012. jan. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 alvómaci válasza:
Általában kell hozzá fólia, kivéve, ha nagyon alacsony a talajvíz szintje. Az is igaz, hogy a különböző növényi gyökerek így is kikezdik. Ez ellen a kiásott gödör kibetonozása használna csak, de akkor meg minek a fólia és persze nagyon megdrágítaná a tó költségét. Én bicikli gumi foltot használtam jobb híján a lukakra.
2012. jan. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!