Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bonsai ápolásához, neveléséhez...

Bonsai ápolásához, neveléséhez szeretnék tanácsot. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
1 hónapja vettünk egyet és egyszer nem néztük csak a földjét és pont száraz volt. Ezáltal a leveleinek a fele is leszáradt. Azóta jobban figyelünk, de mit csináljak, hogy megint szép legyen? És milyen földbe és mikor kell átültetni?
2009. máj. 25. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap vízzel be kell sprickolni, ill. ha nagyon száraz a földje, akkor meg is kell locsolni. Átülteni egy évben csak egyszer kell, de akkor meg kell nyírni a gyökerét. Azt hiszem, hogy kavicsos földbe ell ültetni, de abban már nem vagyok biztos.
2009. máj. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. máj. 25. 19:02
 3/8 anonim válasza:
100%
Az előttem válaszoló teljesen jó dolgokat mondott, a kavicsos föld azonban nem kell szerintem, sima virágföld is megteszi. Egyébként mivel bonsaiból is sokfajta van, így érdemes esetleg egy bonsaiokról szóló könyvben megnézned, hogy ami neked van mit szeret.
2009. máj. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy hónapja vettétek,még nem érdemes átültetni,egyelőre szokja meg a helyét. Speciális bonsai földet árulnak a kertészetekben,abba ültesd át. Naponta kell öntözni,nagy melegben esetleg kétszer is,lényeg,hogy földje folyamatosan nedves legyen. A permeterzős locsolás nagyon jó,nekünk az vált be,mert szereti a párás levegőt,hetente-kéthetente érdemes meríteni,s időnként bonsai tápoldatot keverni a locsolóvizébe,mi ezt merítéskor szoktuk a vizébe önteni.
2009. máj. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Merítés az mit jelent? Tök jó hogy ráakadtam erre a kérdésre, én is nemrég kaptam egy fát.
2009. máj. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A merítés azt jelenti,hogy összegyűjtött esővizet, vagy ha az nincs,csapvizet teszel egy edénybe,hagyod egy-két napig állni,a bonsait tálastól belemeríted úgy,hogy a földjét ellepje,ekkor buborékolni fog,azután kiveszed. Megvárod,míg alul kifolyik a felesleges víz,és vissza a helyére. Vannak bonsaisok,akik csak így locsolják,de szerintem ha mindig ezt csinálod,hamar kioldódnak a fontos tápanyagok. Olyankor pótolni kell.
2009. máj. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat. Picit aggódom, mert mintha hullanna a levele. De majd betartom az utasításokat, hátha még nincs veszve a dolog.
2009. máj. 28. 10:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha hullik a levele, akkor az azt jelenti, hogy szárad. Még több vízre van szüksége és így permezheted naponta kétszer is.
2009. máj. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!