Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nagyobb cserépbe nem lehet...

Nagyobb cserépbe nem lehet ültetni?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok növények terén. Vettem ma egy Dracénát, a pontos nevét nem tudom, de kb. úgy néz ki, mint ezen az oldalon a "Riki"


[link]


Mikor a virágosnál kiválasztottuk a hölgy észrevette, hogy kilóg a cserép alján a gyökere. Azt mondta, gyorsan átülteti nekem, ha szeretném. Megkértem rá.

De akkor vette észre, hogy csak nagy cserepe van, kb. 20-as és azt mondta, hogy nem fog menni, mert ez túl nagy hozzá (kb 16osban van most a növény).


Tényleg számít valamit (ha igen miért?) vagy nyugodtan átültethetem nagyobb cserépbe is?


Köszönöm!


2012. jan. 17. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Alapszabályként tanultam, hogy mindig csak egy mérettel nagyobb cserépbe ültessük át a virágokat. Hogy miért én sem tudom, de tény, hogy nagyobb cserépben a virág nem fejlődik, idővel pedig tönkremegy.
2012. jan. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor ez minden szobanövényre igaz! :)

2012. jan. 17. 21:30
 3/7 A kérdező kommentje:

Talán azért, mert a növény nem tud annyi vizet felszívni a nagyobb földmennyiségből, a föld ezért vizes marad, emiatt pangó vizet kap és elrohad.

De nem biztos.

2012. jan. 17. 21:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha túl nagy cserépbe kerül, akkor csak a gyökereit fejleszti, oda megy el a sok energia. 1-2 számmal nagyobb cserépbe javasolt átültetni. A kilógó gyökereket vágd le, átültetés után alaposan öntözd be! Hagyd a föld tetejét kicsit kiszáradni, addig ne öntözd meg újra. Tedd világos, nem huzatos helyre, és akkor szépen fog fejlődni.:)
2012. jan. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Átültettem friss földbe, nem öntöztem meg ültetés után, mert eléggé nedvesnek éreztem az új földet. Gondolom nem lesz nagy baja, ha az öntözést ma este pótolom be, ugye?

2012. jan. 18. 16:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, már bepótoltad! Legyen szép nagy a növényed!:)
2012. jan. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. jan. 19. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!