Kezdőoldal » Otthon » Kert » Aloe Verám leveleinek vége...

Aloe Verám leveleinek vége miért vékonyodik, laposodik el?

Figyelt kérdés

Közepes méretű, húsos levelű aloéim mind egytől egyig így járnak.. A régebbi leveleik vége elvékonyodik, "eltűnik" belőle az a zselés anyag... és néha el is sárgul..

Mit tegyek? Ritkán locsolom, látszólag jól érzi magát, rengeteg kis aloét hoz maga körül.


2012. jan. 23. 10:02
 1/4 anonim válasza:
nem lehet hogy több víz kell neki?:) próbáld meg több vízzel hátha de nem értek a ae-hoz:)
2012. jan. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Lehet hogy tápszert kell neki adni. én a Spar-ban vettem és a zacskójára rá volt irva hogy havont adjon tápszert a növénynek ... remélem segítettem és meg mented az aloe verádat
2012. jan. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazából, nem hal meg a növény.. Van, amelyik már 2-3 éve ilyen... Mindig hozza a szép új leveleket, de azoknak a leveleknek egy idő után elvékonyodik a végük.. és olyan csúnya lesz.

Ugyan ezt csinálják azok az aoék is, amiket a nagy aloé mellől szedtem ki.. Mindegyik ezt csinálja (van vagy 8 db)

Megpróbálom a tápanyagot..

Csak az az igazság, hogy mamám aloéja pl nem csinálja ezt. Annak durván kemények, húsosak a levelei, és a levélvégek is épek. Pedig Ő sem tápszerezi, és kb havonta 2x locsolja. :/ nem értem..

2012. jan. 25. 12:25
 4/4 anonim válasza:
Nem lehet hogy túl világos(napos,meleg) helyen tartod őket? Az enyémek is ilyenek voltak és mihelyt napvédettebb helyre tettem őket visszazöldültek és húsosak lettek. Azóta nem sárgul.
2012. febr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!