Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hová tűntek a BULGÁRKERTÉSZEK?

Hová tűntek a BULGÁRKERTÉSZEK?

Figyelt kérdés
Azok 1915-ben jött horvátok voltak, telepítettek egy csomó új zöldséget és a világ legjobb zöldségtermelői voltak, hol vannak most?

2012. jan. 24. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Épp tegnap olvastam a megyei lapban, hogy XY bolgárkertész X.X.X-én meghalt, a temetése X.X.Y-án lesz.
2012. jan. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A horvátok legfeljebb horvátkertészek lehettek, 1915 már 97 éve volt, legfeljebb a leszármazottaik élhetnek már!

:D

A bOlgárkertészek Bulgáriából jöttek, de már az 1870-es évek elején termeltek, a háború alatt haza hívták őket. Aztán a '20-as években szivárogtak vissza megint. A gazdaságok apáról fiúra szálltak, de lassan kihaltak...

Azért én még vásároltam pár éve Maglódon bolgároktól, szerintem még most is megvan az a csemetekert. Jópofa az akcentusuk...


No meg egy cikk a témában:

[link]

2012. jan. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem bolgárok voltak mert belgrád mellől jöttek...
2012. jan. 25. 09:13
 4/8 anonim ***** válasza:

BOLGÁRKERTÉSZEK és nem BULGÁRKERTÉSZEK.

"Bolgár kertészet, Magyarországon a bolgárok által meghonosított belterjes kertművelési mód."

[link]

és itt egy másik részletes tájékoztatás a bolgárkertészekről:

[link]

Belgrád pedig Szerbiában van, nem Horvátországban, akik Belgrád mellől jöttek azok szerbek, nem horvátok.

[link]

2012. jan. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Még azért van egy-kettő leszármazott: épp a napokban néztem az ATV-n a Hazai túrizmust és a Bp.-i nagyobb piacokról volt szó. Abban nyilatkozott egy középkorú zöldségárus nő, akinek az édesapja bulgár volt. Neki Mo.-n voltak földjei és itt termesztett zöldséget, gyümölcsöt. A jó termések titka pedig az volt, hogy szívvel-lélekkel csinálták és a cirkuszból hozott elefánttrágyát használták fel.
2012. jan. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
csepelen sok van
2012. jan. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
60%
Halásztelket ők alapították, még mindig van belőlük ott néhány:-)
2012. aug. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem ezek délszlávok voltak és nem az elefánttrágya hanem a Duna víze javította a termést!
2012. aug. 16. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!