Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan lehet Jujuba magot...

Honnan lehet Jujuba magot szerezni, venni, rendelni? Kínai datolya (Ziziphus jujuba) Lehet-e szilvába oltani? Ahhoz, hogy teremjen kell egy másik mellé ami beporozza?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon nem lehet étkezési célra datolyát termeszteni, ami megterem sem lesz ehető (emberi fogyasztásra legalábbis nem alkalmas)! Nem megfelelőek a körülmények hozzá, ne is erőltesd.
2012. febr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tőlem.

Nem lehet másba oltani csak Z. jujubába.

Egy fa is terem, csak sokat kell rá várni.

Vetés után 4-10 év.

2012. febr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A neten azt olvastam,hogy akár már 2 évesen is teremhet.

Te ki vagy, hogy tőled lehet rendelni? :-)

Tehát csak jujubába lehet oltani szemezni ? !

nem is érdemes mással próbálkozni. :-(

2012. febr. 23. 11:33
 4/11 A kérdező kommentje:
Érdemes egyáltalán foglalkozni vele, a gyümölcs miatt ültetni?
2012. febr. 28. 13:04
 5/11 anonim válasza:

Nekem is van, ha valakit érdekel!! Igenis terem, önállóan és bőven. Nagy (3cm) gyümölcsű, kis maggal. Nagyon finom!

vatemail777@gmail.com

2013. szept. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 brainshare válasza:

A második évtől terem, még csakkisebb termésre számíts, úgy a 4-5 évtől ellenben már özönével terem. Idén a sok esőtől az első terméshullám elrohadt, megrepedezett, a második már jó, de van még egy csomó tiszta zöld (nem egyszerre érik, úgy szeptember végén szokott, most pedig már az elején volt barna). Az eső miatt láttam egy két szemet penészgombásan, de nem terjedt át más termésre, izolálódott valahogy.

Nem minden termésében van mag, csak a nagyobbakban!

2014. szept. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 brainshare válasza:
MAgot szerezni? Kérni kell attól, akinek van, vagy néznia piacon a termést. Az aszalt már nem biztos, hogy jó (mert sokan sütőben aszalják!!). Van aki tavasszal ülteti el, majd egy évig cserépben nevelik, és a következő évben szabad csak kiültetni. 1-2 mag is lehet egy magházban.
2014. szept. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nekem csak a kis (1-1,5cm) termésű magja tartalmaz csíraképes belet.

A nagy termésű csak léha (=fonnyadt életképtelen) magot tartalmaz.

2014. szept. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Filo Csaba válasza:
JUJUBAMAGONCOT KERESEK ALANYNAK,ESETLEG MAGOT, AKINEK VAN KÉREM IRJON KÖSZÖNÖM,,,
2019. jan. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Filo Csaba válasza:
Még mindig keresem..
2020. máj. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!