Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dinnye csíráztatást mikor...

Dinnye csíráztatást mikor kell elkezdeni?

Figyelt kérdés
Fóliasátorban szeretnék dinnyét csíráztatni, még nem csináltam ilyent, de sok mindent hallottam róla, valaki már márciusban elveti fóliában, valaki csak május elején. A minap én is elvetettem próbaképp 7 magot fólia alá, ezek mikorra lesznek palántázható állapotban? Sajnos a fóliám kicsi, paradicsom, paprikának elég, de a dinnyét majd kiszeretném palántázni ha megerősödik. És mikor érdemes valójában csíráztatni, hogy a palánták ne fagyjanak el szabad földben, de ne is érjenek be túl későn? Akinek dinnye ügyben több tapasztalata van kérem írja le.

2012. márc. 4. 22:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Habár nekem nincs fóliasátram de van egy jó sztorim szerintem egy kicsit segíteni fog. Nem olyan kényes a dinnye menni fog.

Én városi bérházban lakom kis vödörben neveltem paradicsomot az ajtónk mellett aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve elszórtam sárgadinnye magokat egy virágládában valamikor április végén.

Ki is hajtottak, szépen nőttek sokszor átültettem a helyhiány miatt és túlélték.

Aztán amikor egy igazán napfényes helyre kerültek akkor megbolondultak, hoztak több indát és teljesen felfutottak a falon teljesen beborították az egész falat a nagy levelek az erős indák. Tele voltak virággal és kicsi dinnyék is lettek rajtuk de nem nőttek meg de ez érthető. Szóval pár hét és kibújnak nagyon nap és víz igényesek. Gyorsan megindulnak ha szeretik a helyet. Akkor kell kitenni őket, amikor tartósan beáll a meleg és este már nem fagy. A melegházi, fóliás kissé kényesebb, az enyém addig nem bújt ki amíg hideg volt neki.

2012. márc. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!