Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak a kerti hulladék...

Mit csináljak a kerti hulladékkal?

Figyelt kérdés
Most vettünk egy házat, az udvar évek óta nem volt rendesen karbantartva, rengeteg faág, levél, elszáradt gaz hevert minden felé. Összepakoltuk már kisebb kupacokba, de itt jön a probléma. Mit cisnáljak vele? Égetni elég macerás lenne, a település közepén, körbe szomszédok, nem hiányzik hogy már utáljanak, mikor még oda se költöztünk. Komposzt dombot nem szívesen csinálnék, hiszen akkor az egy állandó valami lenne a kertben, viszont én zöld gyepet, tujákat szeretnék, nem illik a képbe. Mit lehet csinálni az ilyen "hulladékkal"?

2012. márc. 5. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy hol laksz, de nálunk a helyi kommunális szolgáltató ingyen biztosít egy 120 literes kukát a zöld hulladék számára és kéthetente térítésmenetesen el is szállítja.
2012. márc. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nálunk sajnos nincs ilyen lehetőség :(
2012. márc. 5. 19:24
 3/7 anonim válasza:
nyugodtan égesd el!most nincs tűzgyujtási tilalom
2012. márc. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy remek alkalom lenne, hogy kicsit összebarátkozz a szomszédokkal, utcabeliekkel. Kérdezd meg őket, hogy ők mit csinálnak vele, vagy mit tanácsolnak. Ha már a 3. szomszéd is azt mondja, hogy égesd el, akkor nyugodtan. De lehet hogy vkinek pont egy ilyen komposztdombra lenne szüksége.

Esetleg kérdezd meg e helyi szemétszállító céget, hogy mit javasolnak.

2012. márc. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a zsákba pakolt vagy összekötözött zöld hulladékot a szemétszállítás napján a kuka mellől elviszik. Néha szoktak nagyot nézni, amikor összegyűlik akár 10 zsák is, de elviszik. Kérdezd meg a szomszédban, nálatok nincs-e ilyen. A másik megoldás, kölcsönzöl utánfutót, ha nincs vonóhorog, akkor a tüzép telepen kérsz egy multicaros fuvarozónak a telefonszámát és 2-3000 Ft fuvarköltségért elviszi a hulladékgyűjtő telepre. Ott ilyen hulladékért nem nagy pénzt fognak kérni.
2012. márc. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért nem szeretnéd komposztálni? Nagyon csinos fedeles komposztáló edényeket lehet kapni, egyáltalán nem szemétkupacnak néz ki a komposztálás. Ne ijedj meg, ha most soknak tűnik a gaz meg a falevél, gyorsan összeroskad. Nem büdös, nincs vele semmi gond. A kész komposzt pedig talajjavításra kiváló (nem büdös, mint a trágya, és nem is veszélyes, mint a műtrágya).


A nagyobb faágakat azért válogasd ki, azok elég lassan korhadnak el, viszont azok égetéskor sem füstölnek nagyon.

2012. márc. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nekem erről a komposztálás dologról mindig a nagyimék kertje végében levő gazkupac jut eszembe, de ez a tároló nem rossz ötlet. Főleg ilyen elszáradt gaz, meg régi favágásokból származó ágak vannak, nem tudom hogy összeébb esik-e még, így azért elég nagy domb.


Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak!

2012. márc. 6. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!