Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kb. mennyibe kerül kertépítés...

Pinky1981 kérdése:

Kb. mennyibe kerül kertépítés 600 m2-es telken? Pázsitfű, fák, sövény,1-2 virág.

Figyelt kérdés
2009. jún. 9. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
500 ezer és 3 millió között.
2009. jún. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Függ még a kertépítőtől is, meg attól, hogy honnan vásárol.

Meg, hogy milyen fa, milyen gyeptégla, milyen fűből legyen, vagy simán elvetitek a magokat, és úgy lesz majd fű.

Vagy, hogy milyen öntözési technikát akartok alkalmazni, vagy kell-e automatizált öntöző berendezés, vagy, hogy a gyeptégla alá mit akartok tenni pl. vakond háló, az nem sok, de mondjuk ha felkel tölteni földdel, akkor az is sok pénz, meg alá különböző vegyszereket.

A gyepre akartok-e majd valamilyen kis utat kavicsból, vagy kőlapokból, mert van amikor ilyet is kérnek.


Egy jó gyeptégla 1900HUF/m2 +alá vakond háló 60HUF+ vegyszerek-műtrágya, na ez változó 200-4500HUF+ a felhelyezés ez meg végképp egyedi, és óra bérre megy.

Fa:

egy kis husáng olyan 1200 HUF-tól, de mondjuk itt is függ a fajtától, pl.:fűz, vagy berkenye, vagy valamilyen gyümölcsfa stb.

virágnál is sok mindentől függ, milyet akarsz mennyit veszel belőle.


Fontos, hogy kertészeti árudában vásároljatok, és hátha kaptok az egyben vásárlásért kedvezményt. A kertépítők általában kapnak 25% kedvezményt, és ez jelentős pénz mennyiség!


Sokat a fűvel lehet spórolni, az ültetett több melóval jár, de olcsóbb. Sokkal!!!!

Itt gond lehet viszont majd a sok vakond, de ha kezelitek azzal sem lesz gond, meg az öntözés.

Ez nagyon nagy terület, és szerintem gépiesíteni kellene.

Mondjuk építhettek középre amolyan kis 'pagoda' építményszerűséget, gyönyörűek, és ezt körbe lehet venni kis járólapokkal, és ami odavezető utat pedig körülveszitek egy keskeny virágágyással, vagy kis keskeny kavicsréteg, és csináltok kis sziklakert szerűséget.


Szóval tényleg csak a pénz szab határt ezeknek!


(kerti tó is lehet, sőt lévén egy kis szigetszerűséget is lehet létrehozni rajta, oda 1-2 fűz, középre pedig egy kis építmény)


Tudok ötletet adni még, mert sokat dolgoztam ilyet. (=

2009. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak : Vállalnál munkát is ? Ha igen írjál nekem privátban. Üdv
2009. jún. 9. 14:33
 4/6 anonim válasza:
100%

Nem vállalok már, de itt van az én volt beszállítóm:

[link]

Ők terveznek is kerteket, és jó munkát végeznek!


Érdemes velük felvenni a kapcsolatot!

2009. jún. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2009. jún. 9. 15:13
 6/6 anonim válasza:
nekem a Lavothakert csinalta a kertemet, 150nm-en es nem volt draga viszont nagyon szep lett. azt hiszem ez az uj oldaluk [link]
2011. ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!