Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért halnak el a palánták?

Miért halnak el a palánták?

Figyelt kérdés
Elültettem paradicsommagot ki is bujtak de két levélnél (Pici)kezd folyamatosan elhalni.A zeller kicsirázott de az meg megállt a fejlődésben valahogy nem akar tovább fejlődni mi lehet ennek az oka kezdőként kérdezem.

2012. márc. 10. 12:15
 1/4 hell-ikon ***** válasza:

Általában a palántadőlés szokott ilyen korán végezni velük. Túl sok víz, kevés levegő, magas hőmérséklet, sűrű állomány szokott lenni az alapfeltétele.

Googleben ha rákeresel, biztos ad sok-sok találatot.

2012. márc. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Paradicsom palántát hogy kell helyesen gondozni illetve a magot?
2012. márc. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem sem szokott sikerülni a paradicsom magról vetése...így inkább piacon veszem meg a helyes kis palántákat.
2012. márc. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pár éve már palántázok itthon és mindig sikerül. Most ott tartanak hogy még a mag nem esett le az első két levélről.

Tejfölös pohárba szoktam tenni először. Az alján lyukat kell hagyni, hogy ott a fölösleges víz kifolyhasson. Tehát bele kell állítani egy másik tálba. Én úgy szoktam, hogy több tejfölöspoharat állítok egy pl.előre csomagolt darálthúsos tálba. Vagy tálcára is lehet, kinek mije van. Folyton nedves legyen a földje, ne száradjon ki. Nálunk kint van a beépített erkélyen, ahol azér valamivel melegebb van mindig, mint kint. Mondjuk kb. 1 hónappal későbbi időjárási viszonyok, mint valójában. Kell a fény nekik. Én úgy szoktam, hogy közvetlenül az ablakhoz teszem egy asztalra őket és napoztatom. Ha elég erős a száruk, akkor rájuk is szoktam nyitni az ablakot, hogy kicsit érje őket a kinti hőmérséklet és a szél.

Ilyen kicsi állapotban, mint ahogy neked van, nem volt problémám. Ha elég világos van és mindig nedves a földje, el is tud folyni a felesleg, akkor nem értem. Ha a zeller lassú, azért még ne szidd le :), a halványítózellerem nekem is iszonyú lassan nőtt. Amikor kiraktam a kertbe, hideg volt még és szerintem egy lóherénél is kisebb volt a levele. Kínomban tettem ki, nesze, nőjjél vagy fagyjál meg, elegem volt belőle. Aztán megmaradt, pedig hetente egyszer mentem ki a kertbe megnézni. Most a múlt hétvégén voltam kint és átvészelte a telet és zöld levelek vannak a közepén. Szóval ne add fel, tényleg lassan nő. :)

2012. márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!