Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virágot ültessek ilyen...

Milyen virágot ültessek ilyen helyre?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek először is.

Vetni szeretnék valami színes virágot a kocsibeálló és a fal közé hogy ne legyen olyan sivár az a rész.

Olyan virág kéne ami 30cm körül mozog a magassága jó sokáig van virága , szép színes szereti a vizet.

Továbbá jó árnyéktűrő ,mert keletre néző falhoz szeretnék ültetni egy sort ,ami azt jelenti ,hogy csak délig süt oda a nap.

viszont az udvarom olyan párás valamiért hogy ha kiteszek egy vasdarabot az 2 nap alatt eltűnik. A talajt esetleg tudom cserélni vagy javítani abban a sávban amibe ültetném a növényeket.

Mit ajánlotok?



2012. márc. 10. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
tátika, muskátli, :)
2012. márc. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a KÖRÖMVIRÁGOT (calendula officinalis) javaslom!... :-))

Magról vetve is nagyon hamar kivirágzik és a fagyokig folyamatosan virít...

Sokféle sárga és narancssárga színekben pompázik, és mivel a magját is elszórja évről évre, így szaporítani sem kell!...


Félárnyékban is szépen fejlődik, kifejezetten a trágyamentes talajt kedveli, tehát nagyon igénytelen...


Ha szorgalmasan leszeded az elvirágzott virágfejeket (és a magokat elszórod) akkor folyamatosan hozza majd a virágokat...

(Ha hagyod magzani, akkor rövid ideig virágszik 1 tő.)


Külön előnye, hogy kiváló gyógynövény : a leveleiből, virágjából otthon körömvirág-krémet tudsz készíteni (remek sebgyógyító, gyulladáscsökkentő)...


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. márc. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Estike, szegfű
2012. márc. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is most akarok ültetni,és nagyon tetszik a körömvirág!kezdő "kertész" vagyok:)bocs az offért!
2012. márc. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4-nek


A KÖRÖMVIRÁG nagyon jó választás kezdő kertészkedőknek!... :-))


Csak elveted a magot, locsolod és pár hét múlva lehet gyönyörködni a virágokban...

Néhány virágot hagyj "felmagzani" (a tövön száradjon le a virágja, hogy magot tudjon érlelni) és máris megvan a jövőre való vetőmagod!...

A folyamatos virágzásért mert csak annyit tegyél, hogy az elszáradt virágfejeket csípd le a száráról, akkor késő őszig hozza a virágokat...

2012. márc. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jobbnál jobb ötleteket :)
2012. márc. 12. 19:46
 7/7 anonim válasza:
Én még a legényrózsát "rézvirágot" tudnám ajánlani vagy a "büdöskét"
2012. márc. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!