Kezdőoldal » Otthon » Kert » Láncfűrészem mitől fulladozhat?

Láncfűrészem mitől fulladozhat?

Figyelt kérdés
Van egy Steel M440-es láncfűrészem. A helyzet a következő: beindítom (jó pár rántás után), majd alapjáratról ráadom a gázt és megtorpan, fullad. Alapjárata elkezd kis idő elteltével emelkedni, majd újra csökken. Hidegen, melegen egyaránt fullad, és melegen is csak szivatóval tudom elindítani! Átnéztem a karburátort, kitisztítottam, benzinszűrő tiszta, levegőszűrő rendben van, gyertya új! A két csavaron, amik a karburátoron vannak, állítottam, úgy se lett jobb. (Az egyik "R", a másik "L" jelzésű) Nem tudom már mi okozhatja a problémát.
2012. márc. 12. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Eddig használtad,vagy most vetted elő a téli álmából ?
2012. márc. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, télen sokszor lett használva!
2012. márc. 12. 23:00
 3/4 fecsi válasza:

Egyébként nem túl nehéz beállítani, de az első válaszoló kicsit tévedett mindkét csavar üzemanyagot állít az L-jelű az alapjárathoz a H-jelű pedig a magas fordulathoz állítja a benzint. Itt egy idézet tőlem amit egy másik fórumba írtam a karburátor beállításáról: A T jelű csavar a pillangó szelepet támassza ez gondolom tiszta sor ha befele tekered emelkedik az alapjárat. Az L jelű csavar az alapjárathoz adja a benzint, beállítása a következő addig csavargatod ki és be amíg eléred a legmagasabb alapjáratot és onnan vissza egy negyed fordulat a csavaron ekkor valamennyire visszaesik az alapjárat akkor jó. A H jelű csavar is benzint állít, de a magas fordulathoz (hi, Low)

beállítása hasonló az alapjárati csavarhoz a különbség annyi, hogy közben pörgetni kell a gépet teljes gázon, és a maximum fordulatot figyeld. Akkor jó ha utána alapjáratról hirtelen gázadáskor gondolkodás, hörgés és megtorpanás nélkül azonnal kipörög és terhelés alatt sem lassul meg jelentősen.

2012. márc. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
alapjárati fúvóka
2012. ápr. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!