Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha dohány magot elvetem a...

Ha dohány magot elvetem a kertbe és azt fogom beletölteni a cigihüvelybe miután kiszáradt azért bírság jár vagy engedély kell hozzá?

Figyelt kérdés
Csak azért mert nem tudok róla hogy illegális lenne sima dohányt termeszteni.

2012. márc. 12. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom nem lehet , mint ahogy mákot sem.
2012. márc. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Nekem a rokonok minden évben küldenek egy kisebb szatyor levelet "kóstolónak" a saját termésből!
2012. márc. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet, de nem legális.

Bizony, a dohánytermék is jövedéki terméknek minősül, ezért jövedéki engedély kell, meg a jövedék megfizetése.

Az, hogy a kedves rokonok netán termelgetnek, még nem teszi legálissá a dolgot. :D

2012. márc. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
az szép... ennyi erővel ha én paprikát vagy bármi mást elvetek a földbe jövedéket fizethetnék rá -.-" vagy csak azért mert ez dohány és nem valami zöldség -.- mert ha árulnám akkor megérteném de így kicsit fura :s
2012. márc. 17. 16:07
 5/11 anonim ***** válasza:

A dohány jogi helyzetét nem ismerem, mákot viszont teljesen legális termeszteni.


Még is a mákot miért ne lehetne termeszteni???

2012. márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az elkészített dohánytermék a jövedéki termék, nem a növény. A növényi olaj is csak akkor jövedéki termék, ha üzemanyagnak használják. Ha sütőolajnak, akkor nem.
2012. márc. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mákot lehet termeszteni... csak úgy tudom, hogy nagyon nagy mennyiségben kell hozzá engedély (de ez sem biztos..csak hallottam valakitől) én minden évben ültetek mákot.
2012. márc. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Termeszteni lehet dohányt. Dísznek. Amint elszívod jövedéki adó csalást követsz el (hasonló eset a fűtő-, vagy a étolaj üzemagyagként való használata). Étkezési mákot is szabad termeszteni, de csak az alacsony alkaloid tartalmút, és 500 m2 felett bejelentési kötelezettség van. Csak a mákért lehet termeszteni! Ha valaki felnyom a rendőrségen, hogy össze vannak karcolgatva a mákgubók, magyarázkodhatsz...
2012. márc. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

12:11

Azért mert a mák gubójából készítik a heroint;D

2012. márc. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Máté 94 válasza:

Ha csak kiszárítod akkor a fél tüdődet ki fogod köhögni :)

Fermentálni és pácolni kell ha jó minőségű dohányt akarsz szívni. Egyébként nem lenne szabad,de ha nem teszed közhírré meg nem a teraszon ülteted akkor a kutyát sem fogja érdekelni.

2012. szept. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!