Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sziklakertből hogyan lehet...

Sziklakertből hogyan lehet kiirtani a füvet? (Részletesen lent)

Figyelt kérdés
Pár éve van egy sziklakertünk. Most már annyira kinőtt a sziklák között a fű, hogy szerintem az udvaron nincs ilyen sűrű szép füvünk. Nem tudom miért lett ilyen és hogyan lehetne kiirtani. Tavaly már próbáltam kitépkedni, de mindig visszanő és most már tényleg annyira benőtte, hogy nagyon csúnya. Anyukám szerint szét kellene szedni az egészet, de már sok évelő virág van benne és azoknak nem tenne jót. Esetleg nincs valami szer, ami segítene? Segítsetek, hogy mit lehetne vele csinálni.
2012. márc. 18. 11:33
 1/10 Kerria ***** válasza:

Szét kell szedni :(, friss föld, és sziklakerti növényekkel jó sűrűn beültetni.


Én tegnap végeztem vele, jó nagy munka volt, de most legalább szép!

2012. márc. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Gyomírtóval kellene lepermetezni,de óvatosan hogy a virágokat ne érje a permetszer.A most használatos gyomírtók levélen keresztül szívódnak fel,tehát amelyik növény élő zöld részét nem érik azt nem károsítják.Ha lebírod takargatni a virágokat akkor bátran használhatod nem lesz bajuk.Szerintem egyszerűbb mint szétszedni az egészet.Gazdaboltban lehet kapni pl. glialka,de más fajta is van csak ugy kell kérni permetezhető gyomírtó.Kis kézi permetezővel is ki lehet szórni nem kell hozzá nagy háti permetező.
2012. márc. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
:(((( De mostanra lettek szépek az évelő növények is. Ha szétszedjük, akkor mikorra lesz megint normális virág benne? Aztán pár év múlva megint benövi a fű és megint szétszedjük? :( Olyan szép sziklakerteket látni és ugye akkor szép, ha már pár éves és a növények benövik.
2012. márc. 18. 12:01
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Glialkával csak akkor próbálkozz, ha mindent ki akarsz irtani, ide értem a virágokat is. Ha valamivel próbálkozol, akkor kérdezz utána az egyszikűek elleni gyomirtónak, és azt is csak kis kézi permetezővel, vagy egy kifogyott vegyszeres flakonnal fújd oda ahol kinőtt a fű.
2012. márc. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szét kell szedni, én legalábbis erre a következtetésre jutottam a mienket illetően. Csak nálunk nem a fű, hanem a gaz nőtte be. A növényeket próbáld meg óvatosan kiemelni, hogy minél kevésbé sérüljön a gyökerük, és virágládába tenni arra az időre, amíg szétszeded és újraépíted a sziklakertet. Utána pedig ültesd vissza a növényeket. Esélyes, hogy megmaradnak!
2012. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Mint ahogy írtam,le kell takarni a virágokat,és akkor nem lesz bajuk.Hasonló módon használtam már,málnatövek között gyomírtóztam és a málna kemény fás szárát érte a szer vastagon mégsem lett semmi baja,mivel levélen ill. "zöld" részeken keresztül szívódik fel és úgy fejti ki hatását.Mikor pedig a járda közöket kezeltem vele,akkor is látszott az éles határ a két rész között.Ahol érte a szer a füvet ott kiégett sárga volt,melette pedig mintha ceruzával húzták volna a kontúrt,zöld volt a fű.Gondolom a virágok esetében is így hat.Ha pedig mégis tartassz attól hogy a letakarás ellenére baja lesz a virágoknak akkor egy kisseb területen végezz egy próbát kb. egy, másfél hét után látod az eredményt.
2012. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Mindenkinek ment a zöld kezecske!

Úgy gondolom, hogy megpróbálom a letakarást és vegyszerezést, mert ha nem jön be még mindig szét lehet szedni. Vesztenivalóm nincs. Veszek is valami gyomirtót és valami szóróflakonból fogom ráfújni. Még egyszer köszönöm. Majd megírom, hogy sikerült. :)

2012. márc. 19. 08:36
 8/10 Kerria ***** válasza:

Kérhetnék majd egy leírást, hogy hogy sikerült.


Én gyáva voltam hozzá, mert féltettem a növényeimet, és a szétszedéssel nem lett bajuk, ilyet régebben másnál már csináltam.


Viszont a vegyszerrel lényegesen gyorsabb lenne, de mint írtam én féltettem a növényeket :s


Sok sikert!

2012. márc. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Persze, hogy megírom :)

Már meg is vettem délelőtt a gyomirtót és megcsinálom. Ha esetleg nem írnék, akkor kérdezz rá pár héten belül, mert akkor elfelejtettem. :) de megpróbálom nem elfelejteni azért :)

2012. márc. 19. 13:50
 10/10 A kérdező kommentje:
Múlt hétvégén megcsináltam a gyomirtást. Most várom, hogy mi fog történni :) majd beszámolok az eredményről
2012. márc. 31. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!