Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virágokat ültessek?

Milyen virágokat ültessek?

Figyelt kérdés

Olyan területre szeretnék ültetni valami nem túl kényes,szép,többnyári virágot aminek a talaja elég kavicsos,és egyenlőre megmunkálatlan.Felkapálom,kigazolom stb és egy kis fekete humuszos földdel beforatom.Milyen virágot ültessek?Tudnátok tippeket adni?Köszönöm.

Kezdő kertész ... 19/L


2012. márc. 19. 19:13
 1/3 Kerria ***** válasza:

Én sziklakertieket tennék a helyedben, azok évelők, és a kavicsos talajjal sincs semmi bajuk.


Egyébként milyen stílusút szeretnél? Több lehetőség is van, ez a sziklakerti az egyik.

2012. márc. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Konkrétan nem tudom.Az a cél hogy szép mutatós és színes legyen,és lehetőleg minél tovább pompázzon.Úgy terveztem hogy ennek a kis terüketnek a 2 szélére kerül 1-1 tuja,mert az tuti megmarad,és valahogy megpróbálok egy sárga bokorrózsát is telepíteni a kp-ba (tudom a talaj nem optimális neki de próbálom feljavítgatni hogy szépen megéljen).Ezen kívül szeretnék kissebb színes virágokat úgy 3 színben,és több fajból is lehet.

Régen nagyon szép kertünk volt,csak édesanyámnak kissebb gondja is nagyobb annnál hogy ezzel foglalkozzon,én mégis szeretném ha újra színes lenne minden :) Sajna a régi kertből 1 vörös futórózsa és egy orgonafa maradt meg :(

2012. márc. 19. 21:34
 3/3 A kérdező kommentje:
Eddig 2 virágot találtam ami tetszik.Az egyik a kankalin,másik pedig a pázsitviola. :)
2012. márc. 19. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!