Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet valahogy boltban kapható...

Lehet valahogy boltban kapható banánból vagy gránátalmából növényt gyökereztetni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a két növénynek semmi köze nincs egymáshoz, de nem akartam két kérdést feltenni.

2012. ápr. 1. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A gránátalma magjai elég jól csiráznak, könnyen fel is lehet nevelni a növényt.

A banánnak viszont nincs magja (amit annak látsz, az csak nem mag), ezért nem lehet igy nevelni belöle növényt.


Ezen kivül a banán nagyon nagy (több méteres) növény, visszavágni nem lehet, és állandó 25 fok feletti hömérsékeletet igényelne.

2012. ápr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minden boltban kapható gyümölcsöt éretlenen szednek le ezért a madgja is éretlen nem csíraképes!
2012. ápr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, mert itt van az orrom előtt egy bolti citrom magjából nevelt kis fácska, és köszöni jól elvan. Ha hátranézek, akkor datolya-pálmácskák vannak, szintén bolti magról. Kicsit arrébb, az ebédlőasztalon pedig növekvő grapefruit növénykék vannak, anyumnál pedig narancs és mandarin fácskák (bár még nem nagyok, alig két évesek).


Úgyhogy remekül kicsíráznak azok is ám :D


Kérdező! A gránátalma megér egy próbát, de a banán terméketlen, amit eszünk, ugyanis az egy hibrid növény, nem hoz magot.

2012. ápr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem több gránátalmafácskám volt (Idöközben alajándékoztam öket helyhiány miatt), de mindet a boltban kaphaó gyümölcsök magjából neveltem.

De van avokádófám, citromfám, narancsfám, mangóm, litcsim is - szóval azért csak lehetséges a ygümölcsökböl kiszedett magokból nevelni ezeket.

2012. ápr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

kertészeteben viszont lehet kapni babántöveket, amik óráésira nőnek, és teremnek is, idővel.

a gránátalma kikel magról szépen.

2012. ápr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És van valami fontos tudnivaló a gránátalma gyökereztetéséről (előkészítés, vízbeáztatás, szárítás vagy egyéb).
2012. ápr. 2. 14:48
 7/10 A kérdező kommentje:
De egyébként köszönöm a válaszokat. :)
2012. ápr. 2. 14:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

megmondom őszintén, én csak belenyomtam egy ujjnyira a föld alá az első cserép virágba, ami elém került, és egyszercsak kibújtak:)

én Krétán szedtem saját kezemmel egy óriási bokorról, onnét hoztam haza vagy két kilót.

bokrosodik a növényke , de szerintem soha nem fog teremni. nem is baj, nekem míg él, és én élek egy szép emlék...:))

2012. ápr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
állítólag kb. ötödik évében terem gyümölcsöt először
2012. okt. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 v.a.nina válasza:
Válassz jól érett gránátalmát, friss vizes földbe egymástól picit távolabb helyezd el a magokat, ne túl sok földdel takard be. Míg nem bújnak ki, legenyen mindig nedves a föld, napos, akár közvatlen napfényre is kiteheted. Kb 2-3 hét alatt kibújnak, akkor érdemes levenni a közvetlen napfényről, de maradjon világos helyen. Viszonylag gyorsan nőnek, valóban kb 5 éves korukban kezdenek el teremni. Nekem jelenleg 34 tövem van, mind magról. Télen vigyázni kell arra, hogy fűtőtest mellé ne tedd. Nyugodtan lehet tápoldattal is locsolni, a földbe a magok alá v köré pici fahéjat szórni. Ez fertőtleníti es segíti a gyökerezést! Még valami, ha a növénykék elérik az 5-10 cm-t, es addig egy cserépben vannak, külön kell ültetni őket, igen hosszú hajszálgyökerecskéik nagyon hamar egybegubancolódnak. Sok örömet hozzá :)
2018. szept. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!