Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerítések közül melyik a...

Kerítések közül melyik a legolcsóbb (per folyóméter)? Legyen legalább 5, vagy 7 méter magas, és ha felmászna rá valaki, nyugodtan járkálhasson rajta.

Figyelt kérdés

Új tégla vakolat nélkül? Bontott tégla? Valamilyen nagyon olcsó kő? Ytong? Esetleg más?


Fontos lenne (a rendkívül olcsó ár mellett), hogy egyáltalán ne lássanak be, és stabilan álljon, tehát kellően tömör, vastag legyen.



2012. ápr. 6. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a bontott tégla lenne a legolcsóbb,csak az nagyon munkaigényes dolog..Gondolom nem kell 5-7 méter magasnak lennie,mert az elég durva lenne,biztos a hosszúságára értetted:)
2012. ápr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, ahogyan az első írja, anyagárban valóban a bontott tégla a legolcsóbb, de ha nem te akarod csinálni, hanem szakemberrel, akkor így magasabb lesz a munkadíj.
2012. ápr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Magasságra értettem, egyáltalán nem láthat be senki az égvilágon.


Külalak egyáltalán nem számít, csak az időjárás-állóság és a fenti két szempont (a lehető legolcsóbb ár (anyag és munkadíj) mellett).


Kérdezőknek: bontott téglából épített fal folyómétere munkadíjjal és az 5, vagy 7 méteres magassággal, meg a kellő vastagsággal (plusz alappal) mennyi lehet nagyjából?

2012. ápr. 6. 15:35
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

A vonatkozó 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet (közismert nevén OTÉK) 44. paragrafusa alapján telek határvonalain létesített tömör kerítés legfeljebb 2,5 m magassággal létesíthető.


Ne vedd bántásnak, felőlem akkorát építesz, amekkorát akarsz, csak azért mondom mindezt, mert ha valakinek mégsem tetszene a kerítésed, akkor könnyen bepanaszolhat az önkormányzatnál, és pórul járhatsz.


Nem tudom a szomszédokkal milyen viszonyban vagy, lehet meg kéne kérdezni őket is, mit szólnának a dologhoz.

2012. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Vadkendert termesztesz?


Ahhoz, hogy ne lássanak be 2m is bőven elég, arra meg ott a betonelemes kerítés.


Magyarországon szerintem nem létezik közel 3 emelet magas kerítés...

2012. ápr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, várat épít :D Ez esetben inkább a földsáncot javasolnám, előtte vizesárokkal. Az árokból kitermelt földből ingyen megvan a kerítés alapanyaga.
2012. ápr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nekem a várfal is nagyon megfelelne, ha tudnám, hogy senki nem jutna át rajta, mert feltartóztatja...


Világvégi helyről van szó, még a madár sem jár arra (és szeretném, ha ez így is maradna), szerintem indokolt lenne a rendelettel szemben a 2,5 m fölötti magasság engedélyezése.


18:32-nek: nem hiszem, hogy a 2 méter elég lenne ahhoz, hogy ne lássanak be a telekre, hisz elég ha valaki bakot tart, vagy egy autóval a fal mellé áll, és arra fellépve már mindent láthat. És nem termesztek vadkendert :) csak nagyon elegem van már a kíváncsi tekintetekből.

2012. ápr. 6. 22:23
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem tömörből lehet 2,5 méternél magasabbat is. Mögé meg max ültetsz egy kellően sűrű tujasort. Jobb most nem jut eszembe.
2012. ápr. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ok, kösz! És tudna valaki mostmár ÁRAKAT is írni? :) Kíváncsi lennék 2,5 méter tömör kerítés folyómétere adott anyagokból, munkadíjjal, alapozással, szállítással mennyibe kerülhetne... Körülbelüli ár is megfelel!


(Esetleg 2,5 méter magasságban (a vaskos kerítés fölött közvetlenül) áram? Vagy ha megsebesül a kedves betörő, akkor engem vesznek jogtalanul elő?)

2012. ápr. 8. 16:52
 10/10 anonim válasza:
Mit akarsz te csinálni a kertben, hogy sok a bámészkodó?:D
2020. febr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!