Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a gyógymód Phalaenops...

Mi lehet a gyógymód Phalaenopsis orchidea gyökér és törzs rothadásra?

Figyelt kérdés

néhány napja vettem észre hogy a orchideámnak fehér penész borítja be a gyökeét és néhol rothadásnak is indult a gyökérzet. A levelek tövében (a törzsben) szintén feketednek a levél szélek. 3 naponta egy esővizes tálcába helyeztem kb 5-10 perce aztán kivettem hogy tudjanak lélegezni a gyökerek. 2 naponta permeteztem esővízzel. Mi lehet a gond?? És mi lehet a megoldás??

vegyek neki vegyi gombaölő szereket ???


2012. ápr. 8. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Elkepzelheto, hogy a sok viz okozta ezt, tulontozted, es mar ezt megmenteni nem lehet. Ha meg a rothadas most indult el, akkor a rothadt reszt vagd le, ha meg maradt egeszseges gyokerzet, akkor ultesd at a viragot!
2012. ápr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

www.orhideak.hu

www.lhp.hu

www.kertvarazsmagazin.hu

www.bagira.eu

www.viragcenter.hu

2012. ápr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel itt a kérdést mert ezeken a linkeken nem találtam hasznos válaszokat.... Köszönöm hogy segíteni akartál de konkrét megoldásokra lennék kíváncsi
2012. ápr. 8. 11:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Sürgősen vágd le a rothadt részeket és most egy ideig ne locsold meg.... kicsit had szikkadjon meg,és ültesd át. Én lehet hogy egy fél napra kivenném a földből és kitenném a napra, hátha meg tudod menteni. Én is jártam már így, és nekem sajnos nem sikerült megmenteni. Amíg a levelek szárak nem rohadnak, van remény, de ha már az is... nem sok sajnos. Egy próbát azért megér.
2012. ápr. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!