Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elkövettem egy óriási hibát,...

Elkövettem egy óriási hibát, szegény Orhideám kárára. Meg tudom még menteni?

Figyelt kérdés
Tegnap, át ültettem a virágaimat. Nagyobb cserép,semmit érő föld miatt. Ugyan ezt tettem az én szegény orhideámal. Este hivatalosak voltunk egy családi kis össze jövetelre, és szokás szerint ki lukadtunk a virág témáknál. Akkor tudtam meg, hogy az orhideát csak átlátszó cserépbe szabad ültetni, és van neki speciális virág föld.(ilyen fa forgácsos) Na most mivel ünnepek közepén járunk, esélytelen hogy ilyenkor kapok akár hol is, és nem is egyszerű a bejutás a városba. Valami megoldás kellene, amivel házilag életben tudom tartani. Az átlátszó kaspoja még meg van, de a fa forgácsos földjéből már csak kevés van. Mit tudok vele tenni hogy ne pusztuljon ki? Ha itthon i fa forgácsot rakok alá egy kis földel vegyítve, segíthet rajta? Előre is köszönöm minden segítőnek a válaszát.
2012. ápr. 8. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez talán segít értelmezni.


[link]

2012. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem pár napig nem lesz baja, de holnap mindenképpen ültesd át. Az átlátszó cserép nem létfontosságú, de meghálálja a növény. Nekem is van fehér, nem átlátszó cserépben,és szépen virágzik.
2012. ápr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Holnap minden féle képpen veszek neki való virágföldet. Szerencsére még semmi változás nincs rajta.. remélem holnap délutánig ki bírja
2012. ápr. 9. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!