Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha csak egy cseresznyefát...

Ha csak egy cseresznyefát ültethetnétek, melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
A porzója megvan a szomszédoktól mindkét "jelölt"-nek, de hely csak az egyiknek van, szóval hedelfingeni óriás vagy bigarreau burlat. Ti melyiket választanátok?
2012. ápr. 12. 15:02
 1/5 Kerria ***** válasza:
hedelfingeninek jobb az íze (az én szájízem szerint), így én ezt :)
2012. ápr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Bigarreau, mivel korai így nem kukacos és elég nagyszemű, finom, bár nem az a ropogós fajta. Nálam többféle cseresznye is van (Van, Vega, Germesdorfi) és a Bigarreau kivételével, hiába permetezem, nagyrésze mégis mind kukacos lesz.:(

2012. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ha ennyire tisztában vagy a cseresznyefa fajtákkal, gondolom már hallottál az oltásról :) a helyedben megpróbálnám így mind2-t :)
2012. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
GERMERSDORFI cseresznyefát ajánlanám önporzós ami lényeges ha a környékben nincs cseresznyefa.
2012. ápr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én úgy tudom, hogy a germersdorfi nem öntermő, csak egy öntermő fajtáról olvastam, az a Stella. A többi cseresznyefa fajtához kell porzó.

2012. ápr. 13. 07:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!