Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan oldjam meg a cserepes...

Hogyan oldjam meg a cserepes virágaim öntözését, mialatt nyaralok?

Figyelt kérdés
Júliusban elutazom 2-3 hétre, és nem akarnám, hogy a virágaim kiszáradjanak. Gondoltam arra, hogy megkérem a szomszédot, de ez bizonytalan, mert esetleg ő sem lesz itt. Van-e valamilyen házi praktika arra nézve, hogy a virágaim ezalatt az idő alatt is vízhez jussanak? Végső esetben valamilyen csepegtető öntözőrendszerbe is beruháznék, csak tipp kellene, hogy milyent érdemes venni. Öt cserepes virágom van (közepes méretű cserepekben) és egy 51 centis balkonládám.
2009. jún. 18. 19:44
 1/5 anonim válasza:
100%
2009. jún. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Az előző vagyok!jobbat nem találtam mikor ilyen gondom volt
2009. jún. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezt az üveges-madzagos módszert kipróbáltad? Mert ez jól hangzik, a többi pedig megy a lavórba.
2009. jún. 18. 20:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én a növényeket kaspó nélkül a kádba állítom, bedugom a lefolyót és engedek bele 5-7 cm vizet. Igy alulról annyit szív fel a növény amennyire szüksége van. Előtte, 2-3 napig nem szabad öntözni a növényt, utána pedig 2-3 napig nem kell. Amikor hazajövünk a növények szebbek mint induláskor, üdébbek, frissebbek.

Hátránya, ha az ember hazaér általában az első a zuhanyzás, csakhát ... a növényeket helyre kell tenni, és a kádat ki kell alaposan mosni, fertőtleníteni.

2009. jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kádas megoldás jó!

Egyébként én a rokonomat kértem meg, nem ott lakott, csak nem olyan messze, így néha benézett. Hál istennek, mert véletlen kihúztam az erkély sufnijában lévő fagyasztó ládát és belerohadt a hús a 40 fokban. Csak érezte a lakásban, hogy büdös van. Képzelheted mit éreztek a szomszédok az erkélyen, vagy akinek a sufni mellett volt az ablaka. Csoda, hogy nem hívták ki a rendőrséget. Így "csak" három napot rohadt, és szépen kitakarították, mire hazaértem. Én azóta sokkal nyugodtabb vagyok, ha valaki benéz.

2009. jún. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!