Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti tavunk folyton moszatos,...

Kerti tavunk folyton moszatos, zöld. Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Tavaly építettük. 10 Koi ponty van benne, most már egy, talán két béka is lakik benne (azért nem tudom mert mindig egyet látok, de olyan mintha kettőt hallanék)

Rakott petéket is egy kupacba, de most szanaszét úsznak a víz tetején.

A koik is raktak széép hosszó petéket.


Az a baj, hogy olyan nagy csúf zöld moszat lesz a víz tetején :( Hiába szedem ki, mindig lesz benne.


Van tavirózsa is egy nagyobb, meg egy kisebb, szerintem a kicsi elpusztult :( Mert az nem hozta fel a leveleit.

Van nád, sás, mocsári nőszirom, vizimenta.


Keringetőt nem használunk, se csobogót, semmit, kútból töltjük a vizet. Elég mély, az alja kb 150.


2012. ápr. 27. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Pedug nem árt neki, ha van keringető. Ilyenkor tavasszal ki kell takarítani, kiszedni a halakat, kiszippantani belőle a vizet, magasnyomásu mosóval átmosni a kööveket, aztán slaggal átöblíteni mindaddíg, amig a víz tiszta nem lessz a tó alján, közben szivattyúzni kell a koszos vizet.

Algaölőt használsz?

2012. ápr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 dirtboy ***** válasza:

már ne cseréld a vizet mert ki szippantod az ikrákat is.

a vízcserét korábban kellet volna addig még nem rakják le az ikrákat.

nekem is elég algás a víz pedig van szökőkutam is meg csobogóm is plusz pár hete volt egy 50%os vízcserém is.

tavasszal mindig ez van,már kezd tisztulni mert indulnak be a növények aztán szedik ki a tápanyagot az alga elől.

neked amiket írtál nád,sás,m.nőszirom vízi menta mind a vízben van,a vízben van a gyökere?

csak mert ha nem ott van akkor az nem tisztítja a vizet.

algairtó szert ne használj mert nem fog jót tenni meg ahhoz kell szűrő is mert nem elég megölni az algát de ki is kell szűrni a vízből,plusz a kerti tóba való algairtó nem éppen olcsó.

nem sokára itt a főszezon szerez be pár növényt még és azok ki tisztítják majd a vizet.

szerezz be vízi jácintot és vízi salátát is.

2012. ápr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát az egészet kiszedni??? :O az írtó nagy meló.

Természetesen a vízben vannak a legfelső lépcsőn a növények. Gyökerük vízben.

Ma már annyira nem vészes, csak nem olyan kristálytiszta a víz, mint másnál. Láttam már olyan elit kertitavat, hogy az alját is látni lehetett.. Nem tudom hogy csinálják.

Egy vízforgató szivattyú, vagy amit írtatok az mennyibe kerül?

2012. ápr. 28. 11:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Én most lettem kész a tavammal kb két hete vagyis akkor töltöttem fel vizzel raktam növényeket is és pár db koit és aranyhalat.Munkatársaim mondták hogy tegyek bele ha nagyon zöld egy kis klórmeszet.Majd az összerántja az algát azután le kell szedni a tetejéről hálóval.3.5 x 7.5 méteres a tavam.Így tettem be is vált de leszedni nem bírtam.Ekkor az jutott az eszembe hogy teljesen teletöltöm a tavat vízzel és csináltam rá túlfolyót két csövet süllyesztettem a tavam két legalacsonyabb pontjára már mint az oldalánál.Itt gyönyörűen távozott a lebegő moszat alga minden . Persze nálam még ívás nem volt így az ikrák elvesztésétől nem kellett tartani.De egyébként az ikrát nem a növényekre kövekre teszik?
2012. ápr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 dirtboy ***** válasza:

/De egyébként az ikrát nem a növényekre kövekre teszik?/


igen arra,

viszont ha leszívod a vizet a növényről amin ikra is van akkor annak az ikrának annyi.


a klór mész az tényleg hatásos egyébként csak hát igen a szűrés az már más tészta.


kérdező

nekem a 2500 l/h teljesítményű szökő kutam volt 11 ezer.

a csobogót tápláló 5500 l/h teljesítményű meg 19 ezer volt a bolti ára de mondjuk én személy szerint 13ért hoztam el.

mostani árát nem tudom mert egyenlőre nem látom a kínálatban ott ahol vettem.

2012. ápr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
dirtboy nak üzenem vízcsökkenés nincs hisz plusz vizet engedek bele és csak a felesleg folyik el viszi magával a koszt
2012. ápr. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 dirtboy ***** válasza:

értem


én úgy szoktam a bele hullott cuccokat eltüntetni róla hogy slaggal locsolom a vizet és így össze tudom terelni 1-2 négyzetméterre a szirmokat,leveleket ott meg egy másik személy kitudja meríteni hálóval.

2012. ápr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mivel nekem nagyon nagyon sok ikra van, meg a brekuszok is potyogtattak petéket, óvatosan kell tisztítanom.


Nézelődök neten, meg különböző boltokban, ahol lehet iyleneket kapni. Nem bóvli vacakot akarok, de nem is több tízezreset, annyim most nincs rá, meg az én tavam nem egy óriás, de a szivem csücske:) Folyton rendezgetem, a virágokat körülötte:) Jajj nagyon szeretem:)


Még egy problémám van. A méhecskék. Szembe utcában valaki méhészkedik, és annyi méhecske jön inni, hogy délutánonként nem merek a tavam közelébe menni, mert úgy döngicsélnek. Hemzsegnek, szó szerint. Borzasztó mennyien vannak. Mondjuk kárt szerintem nem tesznek, max engem csípkednek meg, abba meg belehalnak, halakat csak nem bántjták. De ha picurka unokatesóimat oda akarom vinni, mert kisgyereknek tetszenek a halacskák :) ugye?:) Aztán félek, hogy megcsípkedik őket :(

2012. ápr. 28. 20:18
 9/9 dirtboy ***** válasza:

a méhekre én sem tudok megoldást,nekem is jön néha pár darázs meg méh inni de utána el is repülnek.

egyébként kárt tényleg nem csinálnak semmiben még a madarak sem nagyon max ha bele piszkítanak.

egyébként a béka vadászik a méhekre is, legalábbis az enyémek tavaly vadászták.

2012. ápr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!