Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csinálhatok rosszul a...

Mit csinálhatok rosszul a Phalaneopsisommal?

Figyelt kérdés

Február közepén kaptam, volt rajta vagy 5 virág. Ezek kezdtek szépen elszáradni és lepotyogni. Most ott tartunk, hogy semmi nincsen rajta, ráadásul a szára fentről elkezdett besárgulni. Nagyon félek, hogy tönkre fog menni... Habár egy kis levél elkezdett kibújni a többi fölött.


Sosem volt még ilyen virágom egyébként. Kb. 3 naponta öntözöm, eddig akinek azt volt azt mondta, hogy hagyjak alatta kis vizet, így is tettem, de neten meg azt olvastam, hogy nem szereti a pangó vizet. Pár csepp tápoldatot is adok neki ritkán, de nem akarom túlzásba sem vinni. Hogyan menthetném meg?


2012. ápr. 29. 10:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy azt tanácsolták ne fentről locsoljam hanem alulról, így viszont fent néhány kis gyökér elkezdett kiszáradni. Akkor mégis csak fentről kellene?
2012. ápr. 29. 10:29
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem sok van,és gyönyörűek. A virág lepotyogása természetes folyamat, meg az is, hogy elszárad a szára, nyugodj meg. Ha teljesen elszárad a szár, törd ki, vagy vágd ki egészen a tövénél,és idővel hozni fog újat. A víz valóban ne álljon alatta. Felülről locsold, de ne túl sokat, inkább spricceld a leveleket, gyökerét. Érdekes, de a tápoldat nem fogja virágzásra bírni a növényt. A természetes helyén akkor virágzik,ha kevés tápanyaghoz jut, ezzel akarja felhívni a figyelmet magára. Heti 1 locsolás bőven elég neki.
2012. ápr. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy sok a víz neki, illetve valóban ne álljon alatta víz. Legjobb lenne, ha salak golyókat szereznél és egy nagyobb cserépalátétbe ezt raknál, rá egy kis párologni való vizet, majd erre helyeznéd a cserepet. Heti egy locsolás, de inkább spriccelés elegendő neki. Tűző nap közvetlenül ne érje, inkább szórt fény.


Esetleg vágd vissza a száron, ahol a kis gubacs van, felette picivel.

2012. máj. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!